SON DAKİKA

MURAT EMİR’DEN BOMBA İDDİA! FETÖ’NÜN MÜLKÜNE MELİH GÖKÇEK OTURDU

CHP’li Murat Emir, TBMM’de yaptığı açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifa eden Melih Gökçek’in oğlunun sahibi olduğu Beyaz TV’yle ilgili bomba iddiada bulundu. Kaynak: Türkiye’yi sarsacak bomba iddia FETÖ’nün mülküne Melih Gökçek oturdu

Bu haber 18 Şubat 2019 - 11:30 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

CHP Ankara Milletvekili Emir, TBMM’de yaptığı açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifa eden Melih Gökçek’in oğlunun sahibi olduğu Beyaz TV’yle ilgili çarpıcı bilgiler verdi.

GÜLEN İLE MOSSAD ARASINDA DİYOALOG SAĞLADI

Murat Emir, kamuoyunun da bildiği üzere; Alaattin Kaya’nın Fethullah Gülen ile MOSSAD arasında diyaloğu sağlayan kişi olduğunun, örgütün kasası olarak faaliyet gösterdiğinin ve ölümünden sonra da Gülen’in yerine geçecek isim olarak işaret edildiğinin Devlet kurumları tarafından yapılan incelemelerde ortaya çıktığını söyledi.

CHP’li Murat Emir, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Alaattin Kaya’nın üzerinde hiçbir mal varlığı bulunmadığı, Kaya’nın ailesi ile ilintili olduğu tespit edilen tüm mal varlığına TMSF tarafından el konulduğunu ve bunlardan birinin de Kaya’nın oğulları eşi ve gelini olan Fatma Kaya, Zübeyir Kaya, Cüneyt Kaya, Zeynep Kaya’nın ortakları olduğu İmaj İç ve Dış Ticaret A.Ş. olduğunu söyledi.

ŞİRKETLERİN GAYRİMENKUL İŞLEMLERİ FARKLI İSİM ÜZERİNDEN İŞLEM YAPILIYOR

CHP’li Emir, “Nitekim Kaya, FETÖ çatı davasındaki ifadesinde, ‘Aile fertlerinin müşterek banka hesapları bulunmaktadır. Bu hesaplarda benim kira gelirim olmamasına rağmen ismimin bulunması, sıkıştığım zaman para çekebilme imkânı vermesi, jest amaçlıdır’ diyerek ailesi ile maddi yakınlığını gözler önüne sermiştir.” dedi.

Murat Emir, İmaj İç ve Dış Ticaret A.Ş.’nin 3 Mayıs 2006’da kısmi olarak bölündüğünü, bölünme neticesinde kurulan Aktör İnşaat ve Kiralama AŞ. unvanlı şirketin üstüne İmaj İç ve Dış Ticaret AŞ.’ye ait 7 ve 8 numaralı gayrimenkullerin ayni sermaye olarak koyulduğunu ifade etti.

Emir, böyle bir inceleme yapıldığında söz konusu gayrimenkullerin gerçekte Kaya ailesine ait olduğunun kolaylıkla anlaşılabileceğini, gayrimenkulleri rahatlıkla kiralayabilmek için sıranın Aktör İnşaat ve Kiralama A.Ş.’nin yönetim kurulunun belirlenmesine geldiğini söyledi.

“GAYRİMENKULLER GÖKÇEK AİLESİNİN DENETİMİNE GEÇMİŞTİR”

14 Şubat 2007’de Aktör İnşaat ve Kiralama A.Ş.’nin yönetim kurulu üyeliklerine Ahmet Tunç’un, BUGSAŞ ve BELKO Genel Müdürlüğü yapan Ruhi Kurnaz’ın ve Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş.’de ve Osman Gökçek döneminde Ankaragücü’nde yönetim kurulu üyelikleri yapmış Günay Tırhol’un getirildiğini belirterek, “Böylelikle resmi olarak Alaattin Kaya’nın ailesinin Aktör İnşaat ve Kiralama AŞ çatısı altında sahibi olduğu 7 ve 8 numaralı gayrimenkullerin, Büyükşehir Belediyesi’nin dolayısıyla Gökçek ailesinin denetimine geçmiştir” diyen CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, 1 Haziran 2007’de Aktör İnşaat ve Kiralama AŞ. ile Ses Radyo Yayıncılık San ve Tic Aş. arasında 7 numaralı taşınmaz üzerinden kira sözleşmesi imzalandığını, Ses Televizyon Radyo Yayıncılık AŞ.’nin de 15 Nisan 2010’da Beyaz Televizyon Radyo Yayıncılık Sanayi ve Tic AŞ. unvanını alarak yayın hayatına devam ettiğini söyledi.

MELİH GÖKÇEK’İN BEYAZ TV’SİNİ KİM KORUYOR?

CHP’li Murat Emir Beyaz TV hakkında ki iddialarını ise şöyle sıraladı;

“Sabahtan akşam kadar herkesi FETÖ’cü ilan eden, iftira eden Beyaz TV, FETÖ’nün kiracısı durumundadır” diyen Emir, bunun belgelerle de çok açık olduğunu ifade ederek, “Alaettin Kaya ile ilintili tüm mal varlığına el koyan TMSF, İmaj İç ve Dış Ticaret AŞ.’ye ait taşınmazlara da el koyarken Kaya ailesi ile ilişkisi açıkça ortada olan ve Beyaz TV’nin faaliyet gösterdiği gayrimenkullere el koymuyor.” dedi.

“Beyaz TV’yi kim korumaktadır?” diye soran Emir, buradaki mülkiyet ilişkisinin ortaya çıkarılması gerektiğini ifade ederek, TMSF, Masak ve savcılığın yapacağı kısa bir çalışma ile Beyaz TV ile Kaya ailesi arasındaki ilişkinin rahatlıkla tespit edilebileceğini söyledi.

Atatürk'ün Katilleri

“KİRA BEDELLERİ DÜŞÜK VE GÖSTERMELİK BİR KONTRAT YAPILMIŞ”

Murat Emir şu şekilde devam etti:

“Mülkiyetinin FETÖ ile ilişkili olduğu, kiralayanın Gökçek ailesinin atadığı görevliler, kiracının Beyaz TV olduğu göz önüne alındığında burada gerçek bir ticaret olmadığı konusunda haklı şüphelerimiz bulunmaktadır. Söz konusu kira bedelleri gerçekçi olamayacak kadar düşük olmanın yanında aslında göstermelik bir kontrat. Dolayısıyla hiç ödenmemiş de olabilir. Bu nedenle, kira ödeme dekontlarının da kamuoyu ile paylaşılmasını bekliyoruz.”

“FETÖ SORUŞTURMASINI GENİŞLETMEYE BURADAN BAŞLAYABİLİR,”

Emir açıklamasında şu soruları yöneltti:

“İki tane soru… TMSF niye el koymamıştır. Alaeddin Kaya ile ilişkili her soyadı gördüğü yere el koymuştur da Beyaz TV’nin oturduğu bu iki daireye niye el koymamıştır. Kim korumaktadır Beyaz TV’yi ve o iki daireyi. Beyaz TV nasıl hala oturabilmektedir orada ve TMSF nasıl böylesine sessiz kalabilmektedir. TMSF, MASAK ve savcılığın hemen harekete geçmesi gerekiyor. Buradaki mülkiyet ilişkisinin ortaya çıkarılması 10 dakikadır. Ben buna 6 ay uğraştım ama devlet açısından bunu bulmak 10 dakikalarını alır. Bu ilişki görülmektedir. Bu, FETÖ’ye ait bir maldır, birinci iddiamız budur.

İkincisi, biz bunun, bu kiranın, çok üstünde olduğunu düşünüyoruz. Ankara’yı bilen biri olarak ki benim orası seçim bölgemdir, öylesine bir binada, bir televizyonun oturabileceği, böylesine dış cepheden girişi olan, müstakil bir yerin, ayda 4.000 liralık bir göstermelik kontratla oturulabileceğine inanmıyoruz. Hatta biz, bu kiraların verildiğine de inanmıyoruz. Çünkü burada aslında, bir şekliyle, bu mala el konması durumu var. TMSF’den önce muhtemelen birileri çökmüş oluyor, bu mala.

SAYIN CUMHURBAŞKANI BUNUNLA İLGİLENMELİDİR

Burada bir tane şey yapabilirler. Banka dekontlarını göstersinler, kamuoyuyla paylaşsınlar. 2007’de imza etmişler kontratı, 2019, 12 yıldır ne kira veriyorlarsa biz görelim. Başka türlü, FETÖ’ye ait bir malda, bir gayrimenkulle, düşük bedelle veya çok muhtemel ki bedelsiz olarak oturdukları ortaya çıkar ve aralarındaki yakınlık da ortaya çıkmış olur.

Bu iki sorunun cevabını bekliyoruz. Bunlar tabi özellikle Sayın İçişleri Bakanı Soylu’nun ve Sayın Cumhurbaşkanı’nın bence ilgilenmesi gereken konular. Çünkü daha dün Sayın Süleyman Soylu, FETÖ’ye çok geniş bir operasyon başlatacaklarının sinyalini verdi, mesajını verdi. Ellerine sağlık, yapabilirse iyi olur. Buradan başlayabilir, FETÖ soruşturmasını genişletmeye.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!