SON DAKİKA

Münevver Karabulut’un aile avukatı: Davada FETÖ izi var

Erkek arkadaşı Cem Garipoğlu tarafından 2009’da vahşi bir şekilde öldürülen Münevver Karabulut’un cinayetine ilişkin bir çok dava açıldı.

Bu haber 15 Aralık 2017 - 0:50 'de eklendi.
Abone ol

Erkek arkadaşı Cem Garipoğlu tarafından 2009’da vahşi bir şekilde öldürülen Münevver Karabulut’un cinayetine ilişkin bir çok dava açıldı. Bunlardan biri de, olay gecesi villada inceleme yapan 6 polisin buldukları 700 bin doları tutanağa geçirmedikleri ve kamera kayıtlarını sildikleri iddiasıyla açılan dava oldu. Cinayetin üzerinden geçen 8.5 yılda polislerin davası hariç tüm davalar karara çıktı. Hatta davanın sanığı Cem Garipoğlu cezaevinde intihar etti. Polislerin yargılandığı Küçükçekmece 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde ise dün 24. duruşma görüldü. Hürriyet’ten Eyüp Serbest’in haberine göre Karabulut Ailesi’nin avukatı Rezan Epözdemir, davanın 26 Nisan 2018’de zamanaşımına uğrayacağını belirterek karara bağlanmasını talep etti.

‘POLİSLERİN AVUKATI, FETÖ’NÜN YARGI İMAMI ÇIKTI’

Avukat Epözdemir, dosyanın kasten geciktirildiğini iddia ederek şunları söyledi: “Mahkeme dosyayı TÜBİTAK’a göndererek incelenmesini talep etti. Aylar sonra nitelikli personel yok denilerek dosyayı incelemeden gönderdiler. Adli Tıp Kurumu’na gönderdi onlar da aylar sonra aynı bahaneyle geri yolladılar. İTÜ ve ODTÜ’de bu dosyayı aylarca bekletti ancak nitelikli personel yok diyerek incelemedi. Bu dosya sürüncemede bırakıldı. En son Jandarma Kriminal Dairesi mahkemeye yazdı ve hard disk imajlarının bulunamadığını söyledi. Mahkeme de halen bunları bulabilmiş değil. O dönem biz bu olanlara bir anlam verememiştik. Sonra 17-25 Aralık oldu, 15 Temmuz oldu. Bir baktık ki polislerin avukatı Halil İbrahim Koca FETÖ’nün yargı imamı olarak aranıyor. Şike Kumpas, MHP’lilere kaset komplosu gibi davalarda da ismi geçiyor. Şimdi anlıyoruz neden dosyanın böyle olduğunu.”

BİR DAHAKİ DURUŞMADA KARAR VERİLECEK

Mahkeme sanık avukatlarına esas hakkındaki savunmalarını hazırlamaları için süre tanınmasına ve karar duruşmasının 16 Ocak 2018’de yapılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!