Muhsin Yazıcıoğlu’nun Ölümüne İlişkin Davada Savcı Mütalaasını Verdi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen davada savcı sanıkların 2 yıl hapisle cezalandırılmasını istedi.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun Ölümüne İlişkin Davada Savcı Mütalaasını Verdi
Yayınlama: 30.01.2021
0
A+
A-

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin ölümüne ilişkin ‘görevi kötüye kullanma’ suçlamasıyla dönemin Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal ve Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru, Adana Jandarma Bölge Komutanı Emekli Korgeneral Ali Lapanta ve Kurmay Başkanı Mazlum Koçoğlu’nun Kahramanmaraş 5’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davada, savcı mütalaasını verdi. Savcı sanıkların 2 yıl hapisle cezalandırılmasını istedi.

Partiden yapılan açıklamaya göre, Destici ve partinin divan üyeleri, BBP’nin kuruluşunun 28’inci yıl dönümü dolayısıyla Kurucu Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu’nun Taceddin Dergahı’ndaki kabrini ziyaret etti. Destici ve beraberindekiler,  Yazıcıoğlu’nun kabrine 28 gül bıraktı.

Destici, burada yaptığı konuşmada, sıradan bir siyasi parti olmadıklarını ve sadece bir siyasi faaliyet sürdürmediklerini söyledi.

Büyük bir ailenin ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun emanetinin sorumluluğunu taşıdıklarını belirten Destici, “Ayaktayız ve her gün güçlenerek yolumuza devam ediyoruz. Tüm dava arkadaşlarım da başarıya doğru, önümüzdeki tüm engelleri yıkarak ilerleyeceğimizden emin olsunlar. Büyük Birlik Partisinin mensuplarını ve bugün bizimle mesafeleri ne olursa olsun, buraya emek vermiş herkesi kardeşlerimiz olarak görüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Kendi içlerinde farklı düşündükleri, farklı kararlar verdikleri zamanların da olduğunu aktaran Destici, “Her şeyi doğru yaptık”, “Hiçbir eksiğimiz olmadı” cümlelerinin fanilerin söyleyebileceği cümleler olmadığını ifade etti. Bunun inançlarıyla da hayatın gerçekleriyle de bağdaşmadığını belirten Destici, şunları kaydetti:

“Bununla birlikte, doğruluktan, ahlaktan, şehidimizin emanetinin bize yüklediği manevi sorumluluktan hiç ayrılmadık, bundan sonra da ayrılmayacağız. ‘İncinsen de incitme’ düsturunun gereği elimi, geçmişte ihtilaf yaşadığımız tüm arkadaşlarıma samimiyetle uzatıyorum. Bu kutlu ve büyük yürüyüşümüzde yüreği vatan, millet, ezan ve bayrak sevdasıyla  coşan herkesi partimize, davamıza, mücadelemize katkı vermeye çağırıyorum. Gayemiz büyük birlik, hedefimiz milliyetçi, maneviyatçı, demokrat büyük Türkiye’dir. Hedefimiz Adriyatik’ten Çin Seddi’ne, kaynaşmış ve birleşmiş Türk birliğidir. Hedefimiz Turan’dır, hedefimiz Kızılelma’dır.”

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı