SON DAKİKA

MUHARREM İNCE YENİ PARTİ KURACAK

Muharrem İnce, gazeteci Fatih Portakal’ın ‘Siz parti kuracak mısınız, öyle bir niyetiniz var mı?’ sorusuna, “Kuracağız” yanıtını verdi.

Bu haber 08 Aralık 2020 - 15:22 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

‘Memleket Hareketi’ başlatan Muharrem İnce yeni parti kuracağını duyurdu.

Youtube’da gazeteci Fatih Portakal’ın kanalına konuk Muharrem İnce, yeni parti hakkında açıklamalarda bulundu.

Portakal’: ‘Siz parti kuracak mısınız, öyle bir niyetiniz var mı?’

İnce: “Kuracağız”

İnce, açıklamasında şunları ifade etti:

“Şu anda bütün partiler birbirine benziyor” diyen İnce, “Yeni başkanlık sisteminde, son Anayasal değişiklik ile birlikte güven oyu yok, gen soru yok. CHP’de de güven oyu, gen soru yok. Türkiye’nin Anayasası, AKP, CHP… Birbirinden farkları kalmadı” ifadelerini kullandı.

“Partinde olmayan bir şeyi ülkene getiremezsin. Cumhuriyet Halk Partisi’nde demokrasi kalmamıştır artık. Hiçbir alanda yoktur. Belediye meclis üyelerini genel başkan yardımcısı yazıp gönderiyorsa ne demokrasisinden bahsediyoruz. Kimsiniz siz? Ele geçirdiniz partiyi. Oturdunuz oraya koltuklarınıza, tüzüğü değiştirdiniz, sen beni seç, ben seni seçeyim… 1400 adamı ayarlayacaksın belediyelerle, şunlarla, bunlarla… Partide demokrasi yoksa Türkiye’ye demokrasi getirme şansın yoktur. Kendi evinde olmayanı Türkiye’ye getirme şansın yok. Onun için bunlara meydan okuyacağım, asla susmayacağım.” dedi.

Atatürk'ün Katilleri

‘PARTİNİN İSMİ, LOGOSU BELLİ Mİ?’

Portakal’ın ‘Partinin ismi, logosu, her şey belli mi şu anda?’ sorusuna İnce, “Hemen hemen. Memleket Hareketi’ne yakışır bir isim olacak” yanıtını verdi.

İnce, açıklamasına şöyle devam etti:

“Şu anda Avrupa’daki pek çok partinin tüzüğünü inceliyor arkadaşlarımız. Üyelerin katılımını öngören, genel başkanın üyelerle seçimini öngören, Siyasi Partiler Yasası’nı bir şekilde aşarak aidat ödeyen, plazalarda Hazine parasıyla geçinmeli bir parti değil. Küçük ama iletişim kurulabilen, ekonomik çünkü fazla paramız yok. Kiralık bir otobüsümüz var. Farklı bir şey yapacağız biz Türkiye’de. Hesapları şeffaf olacak.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!