SON DAKİKA

MİT ve Emniyetten Casus Operasyonu

İstanbul Emniyeti ve MİT çok önemli bir operasyona imza attı. İstanbul’da silahlı eylem arayışı içinde oldukları ve devletin gizli kalması gereken bilgilerini casusluk amacıyla ele geçirme faaliyeti yürüttükleri tespit edilen 6 kişi yakalandı. Biri susturucu takılı üç silah ele geçirildi.

Bu haber 09 Ekim 2021 - 0:10 'de eklendi.
Abone ol

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri ile Milli İstihbarat Teşkilatı görevlileri İstanbul’da silahlı eylem arayışında olan bir oluşumu tespit etti.

Bu kişilerin aynı zamanda devletin gizli kalması gereken bilgilerini “Siyasal veya Askeri Casusluk” amacıyla temin etme faaliyeti yürüttüğü belirlendi.

LAZER TERTİBATLI TABANCA

Şüphelilerin bazılarının Antalya’da bulunduğu tespit edildi. 8 Ekim günü saat 03.00’te Başakşehir, Sarıyer ve Küçükçekmece ilçelerinde bulunan 3 adres ile Antalya’da 2 adrese eş zamanlı baskınlar düzenlendi. Operasyonlar sonucu 6 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Adreslerde yapılan aramalarda 1’i susturucu/lazer tertibatı takılı olmakla birlikte 3 adet tabanca, bu tabancalara ait şarjör ve çok sayıda mermi ele geçirildi.  Soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!