SON DAKİKA

Mısır’da Akrep İstilası! 3 Ölü ve 450’den Fazla Yaralı Var

Mısır’da yaşanan şiddetli fırtınalar sonrasında akrepler caddeleri ve evleri bastı. Akrep sokması nedeniyle Mısır’da 3 kişi hayatını kaybederken, en az 450 kişi de zehirlendi.

Bu haber 14 Kasım 2021 - 13:46 'de eklendi.
Abone ol

Mısır’ın güneyindeki Asvan vilayetinde şiddetli sağanak yağış ve rüzgar görüldü. Bölgede buna bağlı olarak sel ve kum fırtınası görülürken, bölge halkı artan akreplerin saldırısına uğradı. Ülkenin güneyindeki Aswan şehrinde ise akrep sokması şikayetleri arttı.

3 KİŞİ ÖLDÜ, 450’DEN FAZLA KİŞİ YARALANDI

Mısır Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamalara göre, akrep sokması nedeniyle 3 kişi hayatını kaybetti, 450’den fazla kişi de zehirlendi.

CADDELER AKREPLERLE DOLDU

Cuma günü, Nil Nehri yakınlarındaki yoğun fırtına ve dolu zaman zaman şiddetini arttırdı. Etkisini arttıran yağmurlardan yılanların rahatsız olduğu gözlenirken, akrepler ise caddeleri doldurdu. Sağlık Bakanlığı yetkilileri böyle durumlara karşı, dağlara ve çöllere yakın sağlık merkezlerinin ekstra doz panzehir sağladığını açıklarken, doktorlar akrep sokmasına karşın insanların aşı olmaları gerektiğini bildirdi. İnsanların evlerinde kalması ve özellikle ağaçlık bölgelerden uzak kalması uyarısı yapıldı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

AKREP SOKMASININ BELİRTİLERİ

Mısır, dünyadaki en zehirli akreplerden biri olan ‘şişko kuyruk akrepleri’ne ev sahipliği yaparken, bu akreplerin zehirlerinin insanı 1 saat içerisinde öldürebilecek güçte olduğu ifade ediliyor. Zehirlenmenin yaygın semptomları arasında nefes almakta güçlük çekme, kas spazmı ve olağandışı baş hareketleri yer alırken, panzehrin semptomlar artış göstermeden önce hastalık önleyici olarak kullanıldığı fakat belirtilerin artmasından öncede kullanılabileceği belirtildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!