SON DAKİKA

Milyonluk İhale Yabancıya Gitmedi

AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin, 3,2 milyon TL’lik “Prestij Park” ihalesini, AKP İstanbul İl Yedek Yönetim Kurulu üyesi Muhammet Şirin’in şirketinin aldığı ortaya çıktı.

Bu haber 14 Temmuz 2021 - 0:09 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

ODA TV’nin haberine göre, AKP’nin 24 Şubat 2021 tarihinde yaptığı kongre ile İstanbul il başkanlığına getirilen Osman Nuri Kabaktepe’nin, il yedek yönetim kurulu listesinde yer alan Muhammet Şirin ismi dikkat çekti. Üsküdar Belediyesi’nin geçen ay açtığı, “2021 Yılı Prestij Park 2 Yapım İşi” ihalesinin sonucu açıklandı.

Açıklanan sonuca göre, iki firmanın geçerli teklif verdiği ihaleyi, 3 milyon 255 bin 350 TL’ye Çınar Bahçe Peyzaj Tasarım ve Uygulama San. Tic. Ltd. Şirketi + Emine Şirin ortaklığı aldı. Belediyenin firma ile yaptığı sözleşmeye göre, ihale kapsamındaki işler 27 Aralık 2021 tarihine kadar tamamlanacak. İhaleyi alan Çınar Bahçe Peyzaj firmasının merkezi, Sakarya Arifiye’de bulunuyor ve son Ticaret Sicil verilerine göre şirkette tek pay sahibi olarak Muhammet Şirin yer alıyor.

ŞİRKET İSTANBUL’DA KURULDU

Üsküdar Belediyesi’nden ihale alan Çınar Bahçe firması 2008 yılında Emine Şirin ve Ünal Yücesan tarafından İstanbul’da kuruldu. Resmi kayıtlara göre Emine Şirin ile Sarıyer’de aynı ikametgah adresini kullanan Muhammet Şirin, 2011 yılında şirkete müdür olarak girdi ve şirketin merkezi Sakarya’ya taşındı. Muhammet Şirin’in özgeçmişinde, yönetim kurulu başkanı olduğu belirtilen Fidan Botanic Garden şirketin işletme adı olup, işletmenin üretim yeri Sakarya Arifiye’deki Çınar Bahçe Peyzaj firması olarak gösteriliyor. Ancak Muhammet Şirin’in Fidan İnşaat adlı bir başka firması bulunuyor.

Atatürk'ün Katilleri

MUHAMMET ŞİRİN KİMDİR?

Resmi kayıtlarda (t) ile yazılan ancak değişik mecralarda (d) ile de yazılan Muhammet Şirin, geçen şubat ayında AKP İstanbul İl Yönetimine girdi. İl Başkanı Kabaktepe’nin listesinden il yedek yönetim kurulu üyesi seçilen Muhammet Şirin’in özgeçmişinde özetle şu bilgiler yer alıyor:

“1970 Trabzon, Vakfıkebir doğumludur. Vakfıkebir İmam Hatip Lisesi’ni tamamlayan Şirin, Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Peyzaj ve süs bitkileri sektöründe faaliyet gösteren Fidan Botanic Garden şirketinin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. 1997-1998 yıllarında Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde çeşitli kademelerde görev alan Şirin, 2002-2008 yıllarında ASKON Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. MÜSİAD Yönetim Kurulu üyeliği ve Trabzonlu İşadamları ve Bürokratları Derneği üyeliği görevlerine devam etmekte olan Şirin, 24 Şubat 2021’de gerçekleştirilen 7. Olağan İl Kongresi’nde İl Yedek Yönetim Kurulu üyesi seçildi.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!