SON DAKİKA

MİLYONLARCA FACEBOOK HESABI ÇALINDI!

Facebook çeşitli saldırı haberleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. BBC Rusya’da yer alan bir habere göre milyonlarca kişinin Facebook hesabı çalındığı açıklandı!

Bu haber 02 Kasım 2018 - 22:43 'de eklendi.
Abone ol

Popüler sosyal medya platformu yeni bir güvenlik açığı ile gündemde. Rusya’da yayınlanan bir habere göre bilgisayar korsanları ellerinde 120 milyon kullanıcının özel bilgileri olduğunu iddia ettiler.

Ayrıca bu iddiayı daha da ciddi hale çeviren bilgisayar korsanları 81 bin kişinin özel konuşmalarını da internette paylaştılar. Ele geçirildiği iddia edilen 120 milyon Facebook hesabı ise Rusya ve Ukrayna vatandaşlarına ait olduğu belirtiliyor. Bu konu hakkında paylaşılan bir raporda ise aralarında İngiltere, Brezilya ve ABD gibi ülkelerdeki kullanıcıların sosyal medya hesaplarının da çalındığı özellikle vurgulandı.

Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların hesapların ele geçiren bilgisayar korsanlarının paylaşmış olduğu 81 bin mesajın içerisinde bazı kullanıcılar, ile iletişime geçen BBC Rusya muhabiri ise paylaşılan mesajların kullanıcılara ait olduğunu da doğruladı.


Görünen o ki popüler sosyal medya platformu, yeniden ciddi bir saldırı ile baş başa olabilir. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda yaşanılan gelişme ile birlikte 50 milyon kişinin hesaplarının çalınması ile gündem konusu haline gelmişti.

Söz konusu olay sonrasında ciddi bir kullanıcı kaybı yaşayan sosyal medya platformunun güvenirliği de oldukça tartışılmıştı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!