Milli Görüş’e siyasi operasyon iddiası: Damat da topa girdi

Milli Görüş’ün eski lideri Necmettin Erbakan’ın damadı Mehmet Altınöz, kira borcu nedeniyle mahkemelik oldukları Saadet

Milli Görüş’e siyasi operasyon iddiası: Damat da topa girdi
Yayınlama: 06.10.2017
2
A+
A-

Milli Görüş’ün eski lideri Necmettin Erbakan’ın damadı Mehmet Altınöz, kira borcu nedeniyle mahkemelik oldukları Saadet Partisi’ni (SP), “Erbakan’ın temsilcisi ve yolunun takipçisi” olmamakla eleştirdi.

AKP’nin Milli Görüş hareketi içerisine yönelik siyasi operasyon başlattığı konuşulurken parti kuracağı ve Milli Görüş’ü böleceği yönünde eleştirilen Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ile aynı şirketin yönetiminde yer alan damat Altınöz, SP’yi eleştirdi.

AYNI ŞİRKETTEN

SP’ye haciz sürecini başlatan ETAŞ AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı Altınöz, SP’yi bu olayda da Milli Görüş prensiplerine aykırı hareket etmekle suçladı. Altınöz, şunları söyledi: “Taraflar arasında devam eden hukuki süreç kiracımız tarafından siyasi bir malzeme haline getirilmiş ve Milli Görüş prensiplerine uygun davranmadıkları kamuoyu nezdinde bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bugüne kadar, kira ilişkisinin söz konusu kiracı gibi siyasi malzeme haline getirilmemesi çekincelerimizden değil, Erbakan Hocamızın bizlere öğretiği Milli Görüş terbiyesindendir.”

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı