Milli Görüşçü Hz. İsa’dan yeni mesajlar

Milli Görüşçü Hz. İsa’dan yeni mesajlar
Yayınlama: 18.08.2017
Düzenleme: 18.08.2017 12:48
31
A+
A-

Kendisinin “İsa Mesih” olduğunu iddia eden eski Refah Partisi Milletvekili Hasan Mezarcı’dan yeni mesajlar var. “Kuran’ı Mecid – MÜCDE” kitabının yazarı Mezarcı, sosyal medya hesabından havarilerine mesajlar verdi.

Kendisinin “İsa Mesih” olduğunu iddia eden eski Refah Partisi Milletvekili Hasan Mezarcı eleştiriler üzerine sosyal medya hesabından İncil hakkında açıklamalarda bulundu.

Mezarcı açıklamasında “Problem incillerde değil, kendini ‘İncil yazmakla görevlendirilmiş baş havari’ ilan eden Pavlusun mektuplarının İncile ilave edilmesindedir! Hristiyanları seviyorum, ancak incildeki tek tanrı inancından saparak Mesihi tanrılaştıran ve inananları saptıran kiliseye kızgın ve kırgınım.” dedi.

“Şimdi, yollara düşün, size karanlıkta söylediklerimi, gündüz söyleyin (Matt10) demiyor; internet kullanarak müjdeyi bütün dünyaya duyurun diyorum” diye yazan Mezarcı şöyle devam etti:

“Yuhanna vahyinde, her milletten Mesihi tanıyıp-tanıklık etmek için seçilmiş 144000 kişi olacağını söyler. Çokluk ifade eden bu haber doğrudur. Mesih’in aralarında olduğunu bilmeyen milyarların içinden, O’nu tanıyıp tanıklık etmek için seçilmiş olanlara ne mutlu! Ödülleri büyük olacak. Anlamak, dinlemek, bilmek, görmek ve inanmak istemediği üslûbundan belli olanlara muhatap olmayın, engelleyin gitsin. Müslümanların mehdisi, siyasetin, devletin ve ordunun başına geçerek bütün dünyaya hükmedecekmiş! Böyle biri Mehdi değil, olsa olsa Deccal olur! Mesihten başka bir mehdi beklemek abesle iştigal, Mehdinin dünyaya hükmedeceğine inanmak ahmaklıktır! Ahmaklık, devası olmayan bir hastalıktır! Günaydın çocuklar. ‘Lâ ilahe illallah, Mesih Rûhullah’ deyin; kalbiniz Rûhülkudüs Mesih sevgisiyle dolsun; gözünüz aydın, gününüz mutlu olsun.”

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı