SON DAKİKA

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Suriyeli Öğrenciler için Denize Sıfır 5 Yıldızlı Otelde Festival!

Milli Eğitim Bakanlığı, meslek liselerinde okuyan Suriyelilerden 600 kişinin katılacağı bir festival düzenleyecek. Denize sıfır 5 yıldızlı bir otelde yapılacak olan festival 5 gün sürecek.

Bu haber 11 Mayıs 2022 - 19:56 'de eklendi.
Abone ol

Sığınmacı sorunu ve geri dönüşleri tartışılırken iktidar, Avrupa fonlarıyla uyum projeleri yapmaya devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, “Mülteciler İçin Maddi Yardım Programı Fonu” aracılığıyla finanse edilen “Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi” kapsamında, Suriyeli gençler için bu ay 5 günlük Gençlik Festivali düzenleyecek.

DENİZE SIFIR 5 YILDIZLI OTEL

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre meslek liselerinde okuyan Suriyeli gençlerden 600 kişinin katılacağı festival, Antalya’da 5 yıldızlı bir otelde yapılacak. Şartnamede otelin 5 yıldızlı, alkolsüz, denize sıfır, ücretsiz plajı olan, açık kapalı havuzu, spor ve fitness salonu olması istendi. Ayrıca oteldeki tüm yiyeceklerin “Helal” olması da şartnameye girdi.

İSTANBUL, KİLİS, HATAY…

Festivale, İstanbul, Kilis, Hatay, Adana, Gaziantep, Bursa, Şanlıurfa gibi illerdeki meslek liselerinden katılım olacak. Beş gün sürecek programın toplam maliyeti 4 milyon 653 bin 750 TL olarak açıklandı. Katılımcılara polyester çanta, bloknot, kalem, hijyen kiti, bez maske, matara, rozet, top, frizbi, yağmurluk, tişört, polar gibi hediyelerin verilecek.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Festivalde düzenlenecek etkinlikler arasında ise hazine avı, halat yarışı, çuval yarışı, uçurtma yapımı, kültürler kolajı yer aldı.

Kaynak: Sözcü

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!