SON DAKİKA

MHP’li Pozantı Belediyesi, Halk Ekmek Büfesini Engellemeye Çalıştı

İstanbul’da AKP’li belediyelerin halkın ucuz ekmek aldığı büfeleri engellemeye çalışması kamuoyunda büyük tepki toplamıştı. Adana’da da MHP’li Pozantı Belediyesi CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Halk Ekmek büfesini engellemeye çalıştı.

Bu haber 23 Haziran 2021 - 18:41 'de eklendi. Son Güncelleme23 Haziran 2021 - 18:47
Abone ol

Bugün Adana’da MHP’li Pozantı Belediyesi CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Halk Ekmek büfesini engellemeye çalıştı. Pozantı Belediyesi Zabıtası Halk Ekmek büfesinin kurulacağı yere giderek resmi araçlarla büfenin kurulmaması için uğraştı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 15 Ekim 2020’de ekmek fiyatlarındaki artışa tepki olarak ‘askıda ekmek’ kampanyası başlattığını duyurmuştu. MHP lideri Devlet Bahçeli, “Hali vakti yerinde her vatan evladı, kendisine en yakın ekmek fırınına gitmeli, eğer 2 ekmek alacaksa 3 ekmek parası ödemeli. Unutmayalım ki inancımız ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ esasına dayanmaktadır” açıklamasını yaptı. MHP teşkilatları da Bahçeli’nin çağrısına uyarak, kampanyaya başladı. 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise 28 Ekim 2020’de Devlet Bahçeli’nin ‘askıda ekmek’ uygulamasına tepki göstermiş, “Bugün evine ekmek götüremeyen diye bir şey Türkiye’de var mı? İnanıyor musunuz buna? Dünyada en iyi noktada olan bir ülkeyiz” demişti. Ardından MHP’nin ‘askıda ekmek’ uygulaması kaldırılmıştı.
 
Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) kurmak istediği yeni Halk Ekmek büfeleri AKP’li Ümraniye ve Üsküdar belediyelerince engellenmeye çalışılmıştı.(Odatv)

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!