SON DAKİKA

MHP üyesi bir grup, Afrin operasyonuna katılmak için dilekçe verdi

Torbalı Askerlik Şubesi Başkanlığına gelen aralarında kadınların da bulunduğu partililer, imzaladıkları dilekçeleri teslim etti.

Bu haber 20 Ocak 2018 - 13:13 'de eklendi. 59

Torbalı Askerlik Şubesi Başkanlığına gelen aralarında kadınların da bulunduğu partililer, imzaladıkları dilekçeleri teslim etti. MHP Torbalı İlçe Başkanı Muhammet Oral, askerlik şubesi çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, ‘terör örgütlerinin Türkiye’nin bekasını tehdit ettiğini’ söyleyerek, Afrin’deki harekatın kaçınılmaz hale geldiğini ifade etti.

‘GEREK LOJİSTİK ALANDA, GEREK CEPHEDE ORDUMUZLA BİRLİKTE OLMA ADINA TALEPTE BULUNDUK’

Oral, ülkücüler olarak Türk ordusunun yanında yer almaya hazır olduklarını ve bin civarında imza topladıklarını dile getirerek, “Gerek lojistik alanda gerek cephede ordumuzla birlikte olma adına gönüllü olarak askere alınma talebinde bulunduk. Bu bir milli duruştur. Bizler bu aziz vatan uğruna şehadet şerbeti içmeye hazır kınalı kuzularız.” dedi.

‘GEREKTİĞİNDE NENE HATUN DA OLURUZ KARA FATMA DA OLURUZ’

Şube başkanlığına dilekçe veren Demet Öncü de bir kadın olarak askere gönüllü katılmak için talepte bulunduğunu belirterek, “Bu işin cinsiyeti olmaz. Geldik askerlik şubesine, ihtiyaç anında hazırız. Kadını erkeği yok bu işin, canımız feda. Gerektiğinde Nene Hatun da oluruz Kara Fatma da oluruz” ifadelerini kullandı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın