SON DAKİKA

MGK’dan NATO tatbikatı açıklaması

MGK Genel Sekreterliği’nden yapılan açıklama şöyle: “Tatbikat, NATO’nun temel görevlerinden ’müşterek savunma’ ve ’kriz yönetimi’ kabiliyetinin geliştirilmesi maksadıyla, jenerik bir senaryo dahilinde, NATO tarafından planlanmıştır.

Bu haber 02 Ekim 2017 - 17:54 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

MGK Genel Sekreterliği’nden yapılan açıklama şöyle:

“Tatbikat, NATO’nun temel görevlerinden ’müşterek savunma’ ve ’kriz yönetimi’ kabiliyetinin geliştirilmesi maksadıyla, jenerik bir senaryo dahilinde, NATO tarafından planlanmıştır. 

Tatbikatla NATO’nun kriz yönetim kabiliyetinin geliştirilmesi ile NATO’nun 2016 yılında Varşova Zirvesi’nde aldığı kararların uygulanabilmesi hedeflenmektedir. CMX-2017 NATO Kriz Yönetim Tatbikatı bugüne kadar icra edilen 21. tatbikat olacaktır. 

Atatürk'ün Katilleri

Tatbikata, NATO karargahı, NATO üyesi ülkelerin yanı sıra tatbikata davet edilen Finlandiya, İsveç ve Avrupa Birliği iştirak edecektir. NATO karargahında daimi ve askeri temsilcilerimizin de yer alacağı tatbikata, milli seviyede Başbakanlık yönetiminde Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği binasında, 22 bakanlık, kamu kurum ve kuruluşun katılımıyla teşkil edilen Milli Koordinasyon Cevap Merkezi ve Genelkurmay Başkanlığı Kriz Yönetimi Cevap Hücresi ile iştirak edilecektir.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!