SON DAKİKA

METİN FEYZİOĞLU’NUN ADALET MİTİNGİ AÇIKLAMASI

Bu haber 10 Temmuz 2017 - 17:58 'de eklendi.

Metin Feyzioğlu, Meral Akşener ve Ümit Kocasakal ile birlikte adalet mitingine katılmayanların başında geliyor.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, CHP’nin Adalet Yürüyüşü’ne ilişkin yeni bir açıklamada bulundu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne görevini gerekçe göstererek katılmayacağını açıklamasıyla tepki toplayan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, CHP’nin Adalet Yürüyüşü ve mitingine ilişkin yeni bir açıklamada bulundu.

Metin Feyzioğlu, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin başlattığı adalet yürüyüşünün son derece barışçıl ve başarılı şekilde tamamlanmasından mutluyuz” dedi.

Feyzioğlu “Daha önce de ifade ettiğimiz üzere, bu yürüyüş ve dünkü miting, adalet konusunu gündeme en etkili şekilde taşımıştır” diyerek şu değerlendirmeleri yaptı:

“Öte yandan, bizim yıllardır mücadelesini verdiğimiz hukuk devleti idealinin, Türkiye’de siyaset tarafından sahiplenildiğini ve bu talebin arkasındaki büyük gücün halk olduğunu görmek de hepimizi umutlandırmıştır.

Yürüyüş sırasında protestoları dahi ders verir şekilde sükunetle karşılayan ve demokratlık örneği sergileyen Sayın Kılıçdaroğlu’na, bu önemli yürüyüşe iyi niyetle ve adalet özlemiyle katkı veren tüm vatandaşlarımıza, yürüyüşün güvenliğini sağlayan asker ve polislerimize teşekkürü bir borç biliriz.

Şimdi bu talebin içinin somut bir şekilde doldurulması zamanıdır. Türkiye Barolar Birliği olarak özlemimiz; siyaset yapmayan ve siyasetten emir ve talimat almayan; bağımsız, tarafsız ve güven duyulan bir yargı sistemine kavuşmaktır.

Bu yoldaki çalışmalarımıza bütün gücümüzle ve adalet yürüyüşünün yarattığı toplumsal farkındalığın desteğiyle devam edeceğiz.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!