SON DAKİKA

METEOROLOJİ’DEN UYARI: SON YILLARIN EN YÜKSEK DEĞERİ AŞILACAK

Ege bölgesinde beş ilde, yarın sabahtan başlayarak hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 9 ile 13 derece üzerine çıkacağı duyuruldu. Meteoroloji Tahmin ve Erken uyarı Merkezi, kronik hastalar, çocuklar ve yaşlıları  güneş çarpmasına karşı uyardı.

Bu haber 15 Mayıs 2020 - 0:52 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü tahmin ve erken uyarı merkezi, İzmir, Manisa, Aydın, Balıkesir ve Çanakkale’de, 15 Mayıs Cuma gününden itibaren hava sıcaklıklarının 9 ile 13 derece arasında artacağını açıkladı. Hava sıcaklığının 44 dereceye kadar çıkacağını duyuran meteoroloji, vatandaşları güneş çarpmasına ve olası etkilerine karşı uyardı.

Cuma günü sabah saat 09.00’dan itibaren, önümüzdeki hafta ortasına kadar hava sıcaklığının hissedilir derecede artacağını duyuran Meteoroloji uyarısında “Hava sıcaklıkları İzmir, Manisa, Aydın, Balıkesir ve Çanakkale’de mevsim normallerinin 9 ila 13 derece üzerinde seyredeceği ve uzun yıllar Mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerini aşabileceği değerlendirilmektedir” denildi.

KRONİK HASTALAR, DİKKAT!

Meteoroloji, özellikle kronik rahatsızlıkları bulunanlar, çocuklar ve yaşlıların aşırı sıcak havanın heden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmalarını, güneş ışığının dik geldiği saatlerde açık havada bulunmamalarının sağlıkları açısından önem arz ettiğine dikkat çekti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!