SON DAKİKA

Meteoroloji’den Uyarı! Kavurucu Sıcaklar Geliyor

Meteoroloji’den yapılan uyarılara göre sıcaklıklar bu hafta Karadeniz kıyı kesimleri dışında mevsim normallerinin 4 – 7 derece üzerinde olacak. Ege Bölgesi, Afrika’dan gelen sıcak hava dalgasından etkilenecek.
Kaynak: Meteoroloji bölge bölge uyardı! Kavurucu sıcaklar kapıda

Bu haber 25 Mayıs 2021 - 0:00 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda ”Hava sıcaklıklarının, Karadeniz kıyı kesimlerinde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 4 ila 7 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor” denildi.

40 DERECEYE YAKLAŞMASI BEKLENİYOR!

İzmir ve Aydın’da hava sıcaklığının 40 dereceye yaklaşması bekleniyor. İzmir’de genelde Mayıs ayı ortalama sıcaklığı 25 derece civarındayken şu anda ortalamanın yaklaşık 10 derece üzerinde bir hava sıcaklığı var. İzmir’de yarın bu sıcaklığın 36 dereceye çıkması öngörülüyor. Sıcaklık haritasında mor renkle gösterilen Aydın’da ise 40 derece sıcaklık bekleniyor. Bunun en büyük nedeni de Kuzey Afrika’dan gelen sıcak hava dalgası…

BU BÖLGELERDE SAĞANAK BEKLENİYOR!

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan duyuruya göre, Türkiye’nin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Bingöl, Muş, Bitlis ve Van çevrelerinde yerel olmak üzere sabah saatlerine kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor.

Atatürk'ün Katilleri

Diğer yerlerde havanın az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. Hava sıcaklığının iç kesimlerde 2-5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Sıcaklıkların, Karadeniz kıyı kesiminde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği öngörülüyor. Kaynak: Meteoroloji bölge bölge uyardı! Kavurucu sıcaklar kapıda

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!