SON DAKİKA

Meteoroloji’den Türkiye İçin Yüksek Sıcaklık Uyarısı

Avrupa’da etkili olan sıcak hava dalgası nedeniyle yaklaşık 2000 kişi hayatını kaybetmişti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye için yüksek sıcaklık uyarısı yaptı. Yarından itibaren birçok şehirde hava sıcaklıkları artacak.

Bu haber 24 Temmuz 2022 - 14:08 'de eklendi.
Abone ol

Avrupa’da sıcak hava dalgası nedeyle binlerce insan hayatını kaybetti. 40 dereceyi aşan sıcaklaklarla birlikte İspanya ve Portekiz’de 1900’ün üzerinde ölüm bildirdi. 

Türkiye’de de yoğun sıcaklar etkisini gösterecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün (MGM) yayımladığı verilere göre, tüm dünyada etkisini gösteren sıcak hava dalgası bu hafta da devam edecek. Yarından itibaren birçok şehirde hava sıcaklıkları artacak. 

Meteoroloji’nin tahminlerine göre hafta sonu İstanbul’da 30 derece dolaylarında seyreden sıcaklık yeni haftada birkaç derece daha artacak. Karadeniz’in doğusu hariç hiçbir bölgede önemli bir yağış gözlenmeyecek.

Meteoroloji’nin açıklamasına göre, yurdun kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Tokat’ın kuzeyi ile Van’ın doğu kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. 

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Rüzgârın ise Marmara’nın güneybatısı, Kıyı Ege, Akdeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun batısında kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR