SON DAKİKA

Meteoroloji’den Sıcak Hava Dalgası Uyarısı

Günlerce alevlerin etkisi altında kalan Ege ve Akdeniz bölgelerinde yeni bir sıcak hava dalgası uyarısı yapıldı. Uzmanlar yangın riskinin artacağı bölgelerde uyarılarda bulundu.

Bu haber 21 Ağustos 2021 - 20:11 'de eklendi.
Abone ol

Meteoroloji uzmanlarına göre yeni bir sıcak hava dalgası kapıda. Sıcak hava, özellikle Ege ve Akdeniz’i etkisi altına alacak. Günlerce alevlerin etkisinde kalan bölgelerde yangın riski de artacak.

Salı gününe kadar Ege’de sıcaklık ağustos ortalamasının 2-3 derece üzerinde seyredecek. İzmir’de nem oranı yüzde 30’lara, Aydın ve Manisa’da ise yüzde 15’e kadar düşecek.

Sıcak hava ve neme ek olarak Ege’de yer yer kuvvetli rüzgar da görülecek. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, sıcak hava uyarısını “İzmir Dikkat” notuyla paylaştı.

YANGIN RİSKİNE KARŞI UYARI

Sıcak hava dalgasıyla birlikte Ege ve Akdeniz’de ormanlar yine risk altında. Bu nedenle vatandaşların yürüyüş ve piknik yapmak için güvenli mesire alanlarını tercih etmesi yetkililer tarafından özellikle vurgulanıyor.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Ülkenin pek çok noktasında yangınların önüne geçmek amacıyla ormanlara giriş yasaklanmıştı. Yangın riski olan bölgelerde önlemler artırıldı.(TRT HABER)

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!