SON DAKİKA

METEOROLOJİ’DEN KRİTİK UYARI: SICAKLIKLAR 10 DERECEYE KADAR DÜŞECEK

Sıcaklıklar sağanakların etkisiyle belirgin oranda düşmeye başlıyor. Beklenen kış soğukları özellikle Marmara Bölgesi’nde poyrazın etkisiyle hissedilecek. İstanbul’da rüzgarlı ve yağışlı, hava ise çok soğuk. Öte yandan Akdeniz ve İç Anadolu Bölgesi’nde yer yer olumsuzluk yaratabilecek kuvvetli yağışlar bekleniyor.

Bu haber 18 Kasım 2020 - 0:01 'de eklendi.
Abone ol

Günlerdir mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklar belirgin bir şekilde düşmeye başlıyor. Yurdun batı kesimlerinde başlayacak ve 4 gün sürecek yağışların etkisiyle hissedilen sıcaklıklar 10 dereceye kadar düşecek.

Soğuyan havalar ile birlikte yağmur etkili olacak. Perşembe ve cuma gününe dikkat.

AKDENİZ’DE HORTUM İHTİMALİ

Akdeniz’de; Fethiye, Muğla, Antalya, İç Anadolu Bölgesi’nde; Konya, Kayseri, Aksaray ve bazı yerlerde oldukça güçlü yağışlar bekleniyor.

Etkili olduğu bölgelerde olumsuzluklara neden olabiliecek bu yağışların Akdeniz’de hortum oluşturma ihtimali de bulunuyor.

KIŞ SOĞUKLARI KAPIDA

 Marmara Bölgesi’nde ara ara etkili olan güneşli hava, yerini kapalı ve yağışlı havaya bıracak.

”Sıcaklıkların yaklaşık 15 derece olduğu bölgede kış soğukları etkili olacak. Artan poyraz ve yağışların etkisiyle hissedilen sıcaklıklar 10 dereceye kadar düşecek”

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

İSTANBUL’DA HAVA KAPALI VE YAĞIŞLI

Öte yandan İstanbul’da, iki gündür rüzgar zayıf olduğu için sis vardı. Poyraz kuvvetleniyor ve yağışlar başlıyor. İstanbul’da da hava kapalı ve yağışlı seyredecek.

Doğu Karadeniz’de devam eden yağışlar soğuk havanın etkisi ile şiddetlenecek.

‘ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA KAR İHTİMALİ VAR’

Sıcaklıkların yeni haftada daha da düşerek bazı şehir merkezlerine kar yağabileceğini söyledi. Yüksek kesimlerde yağmur etkili oluyor, bir sonraki hafta ülkeye kar gelme ihtimali bulunuyor. Bu durum önümüzdeki günlerde kesinleşir.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!