SON DAKİKA

Meteoroloji’den Kar Yağışı Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülkenin soğuk ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceğini duyurarak uyardı. Açıklamada, “Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde beklenen yağışların bu sıcaklık düşüşü ile birlikte karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin ediliyor” denildi.

Bu haber 21 Eylül 2021 - 0:00 'de eklendi.
Abone ol

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, soğuk ve yağışlı havaya karşı uyardı. Açıklamada, “Bu yağışlı sistemle birlikte ülkemizin büyük bölümünde görülecek olan yağışların, Karadeniz Bölgesi ile Doğu Akdeniz Bölgesi’nde zaman zaman kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor” denildi. Yapılan uyarıda kar yağışına da dikkat çekildi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan uyarı şöyle:

“Ülkemizin Çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.

Bu yağışlı sistemle birlikte ülkemizin büyük bölümünde görülecek olan yağışların, Karadeniz Bölgesi ile Doğu Akdeniz Bölgesi’nde zaman zaman kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

KAR UYARISI

Sıcaklıkların ise Çarşamba günü akşam saatlerinde Marmara Bölgesi’nden başlayarak Perşembe günü ülke genelinde 6 ila 10 derece düşmesi bekleniyor. Perşembe günü akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde (1800 m rakım ve üzeri) beklenen yağışların bu sıcaklık düşüşü ile birlikte karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Soğuk ve yağışlı sistemin Cuma günü Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olduktan sonra ülkemizi hafta sonunda terk etmesi bekleniyor. Bu sistemle birlikte görülecek kuvvetli yağışlar ile kuzeydoğu bölgelerimizin rakımı yüksek olan yerlerinde görülebilecek zirai don hadisesine karşı tedbirli ve dikkatli olunmalı, güncel tahmin ve uyarılarımız takip edilmelidir.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR