SON DAKİKA

Meteoroloji’den İstanbul’a Kar Yağışı Uyarısı: 3 Gün Daha Sürecek

İstanbul’da kar yağışı etkisini sürdürürken meteoroloji bir uyarıda daha bulundu.

Bu haber 23 Ocak 2022 - 20:30 'de eklendi.
Abone ol

Tüm yurtta etkisini sürdüren kar yağışı İstanbul’u eda etkisi altına aldı. Dün akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle İstanbul beyaza büründü.

KAR YAĞIŞI 3 GÜN DAHA SÜRECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.

Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, halen aralıklarla devam eden kar yağışlarının gelecek 3 gün boyunca il genelinde etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ’DEN UYARI

Özellikle köprü ve viyadükler başta olmak üzere il genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

İstanbul Boğazı’nın Karadeniz’e bakan girişi ve boğaz hattı boyunca, deniz ulaşımı bakımından görüş mesafesinde azalma ve fırtına nedeniyle ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Özellikle Esenler, Eyüpsultan, Zeytinburnu, Sarıyer, Kağıthane ve Arnavutköy’de yağış devam ederken, TEM Otoyolu Seyrantepe mevkisi karla kaplandı.

Belediye ekipleri ana arterler ile otoyollarda temizlik ve tuzlama çalışması yaparken, birçok sürücünün trafikte ilerlemekte güçlük çektiği görüldü.

Kar yağışı, tarihi yarımada ve sahil şeridinde de beyaz örtü oluşturdu.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Sabah saatlerinde yağan karın ardından Taksim Meydanı da beyaza büründü.

Özellikle Cumhuriyet Anıtı çevresini beyaz bir örtüyle kaplayan karın tadını turistler çıkardı.

Turistler, anıt önünde ve nostaljik tramvay önünde bol bol kar hatırası fotoğrafı çekti.

GEMİ TRAFİĞİ ASKIYA ALINDI

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, İstanbul Boğazı’nda gemi trafiğinin olumsuz hava koşulları nedeniyle çift yönlü askıya alındığını duyurdu.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Gemi Trafik ve Kılavuzluk Hizmetleri Dairesi Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul Boğazı’nda görüşün yarım milin altına düşmesinden dolayı gemi geçişleri saat 10.28’den itibaren çift yönlü olarak askıya alındı. (İHA)

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

      Parlamento Haber | Korku yok!