SON DAKİKA

Meteoroloji’den Hava Durumu Uyarısı! Kar Yağışı Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Bayram Doğan, A Haber canlı yayınında yurt genelindeki hava durumu ile ilgili son dakika açıklamalarında bulundu. Doğan, önümüzdeki 5 güne ilişkin hava durumu tahminlerini belirtirken, kar yağışı için tarih verdi. Perşembe günü tüm yurtta etkili olacak olan kar yağışı, Cumartesi günü yurdu terk edecek.

Bu haber 08 Mart 2021 - 18:38 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Türkiye bu hafta sağanak ve kar yağışlarının etkisi altına girecek! Meteoroloji Genel Müdürlüğü Uzmanı Bayram Doğan, bugün A Haber canlı yayınına katılım sağlayarak yurt genelinde hava durumu tahminlerinde bulundu. Doğan, Salı günü bazı bölgelerimiz hariç yağış beklenmediğini belirtirken, özellikle Perşembe günü yurt genelinde sağanak ve kar yağışlarının etkili olacağını belirtti. Cumartesi günü yurdu terk etmesi beklenen yağışlar, yeni haftada ise yeniden görülecek.

SAĞANAK VE KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLACAK!

İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü Uzmanı Bayram Doğan’ın hava durumu tahminleri;

İSTANBUL VE ANKARA’DA YAĞIŞ DURUMU NEDİR?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Bayram Doğan, A Haber’e yaptığı açıklamalarda yurt genelinde hava durumunu değerlendirdi. Doğan, Salı günü yurdun büyük çoğunluğunda yağış beklenmediğini, yağışların Muğla, Antalya batı kesimleri ve Antakya civarında görüleceğini belirtti.

Çarşamba gününden itibaren soğuk ve yağışlı bir sistemin yurda gireceğini belirten Doğan, Marmara, İç Anadolu ve İç Ege’de yağışların görüleceğini açıkladı.

KAR GELİYOR!

Perşembe günü itibariyle ise tüm yurtta sağanak ve kar yağışlı hava etkili olacak. Hava sıcaklıklarında ciddi düşüş beklenirken, iç kesimlerde karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde ise kar görülecek.

Atatürk'ün Katilleri

CUMA GÜNÜ DOĞU’YA HAREKET EDECEK!

Doğan, kar yağışlarının Cuma günü itibariyle yurdun doğu kesimine hareket edeceğini belirtti. Cumartesi günü itibariyle ise yağış seli yurdu terk edecek. Ancak Pazar günü itibariyle yeni bir yağışlı sistem tekrardan yurda girecek.

İşte MGM’nin 5 günlük hava durumu haritası;

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!