SON DAKİKA

Meteoroloji’den Çok Sayıda İle Sağanak Yağış ve Don Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne göre; hava sıcaklıkları perşembe ve cuma günü iç ve doğu kesimlerde azalacak, genellikle mevsim normalleri civarında seyredecek.

Bu haber 28 Ekim 2021 - 0:00 'de eklendi.
Abone ol

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne göre; hava sıcaklıkları perşembe ve cuma günü iç ve doğu kesimlerde azalacak, genellikle mevsim normalleri civarında seyredecek.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftalık hava durumu raporunu yayımladı.

Rapora göre; Hava sıcaklıkları iç ve doğu kesimlerde azalacak ancak hafta sonunda artarak tekrar mevsim normalleri civarına yükselecek. Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı, Orta ve Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu sağanak yağışlı. Yurdun kalanında ise parçalı az bulutlu bir hava var.

Denizlerde ise rüzgar Batı Karadeniz’de, Marmara’da ve Kuzey Ege’de orta kuvvetin üzerinde esiyor. Diğer kıyılarda orta kuvvet ve altında esmesi bekleniyor.

MARMARA

Marmara Bölgesinde hava parçalı bulutlu. Bursa-Kocaeli dolaylarında yerel yağışlar bekleniyor. Cuma günü ise bölgede parçalı, çok bulutlu bir hava bekleniyor.

EGE

Ege Bölgesinde gökyüzü az bulutlu. Cuma günü de güneşli hava devam ediyor. Cumartesi ise kıyı kesimlerde sağanak yağış olabilir.

AKDENİZ

Akdeniz’in batısında hava az bulutlu. Bölgenin orta ve doğusunda ise sağanak yağış bekleniyor. Bu yağışlara zaman zaman gök gürültüleri de eşlik edecek. Yağış Cuma gününe kalmıyor.

İÇ ANADOLU 

İç Anadolu Bölgesinde Kayseri dolaylarında sağanak yağış bekleniyor. Bölgenin kalanında hava parçalı bulutlu. Sıcaklık Ankara’da 17, Eskişehir’de 15 derece.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

KARADENİZ

Karadeniz’de yağış orta ve doğu kesimlerde. Batısında ise parçalı bulutlu bir hava var. Aynı bölgede yağış Cuma günü de devam edecek.

DOĞU ANADOLU

Doğu Anadolu Bölgesinde hava parçalı bulutlu. Bölgenin batı kesimlerinde ise sağanak yağış bekleniyor. Yağış Cuma günü bölge geneline yayılacak.

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi sağanak yağışlı. Sıcaklık Gaziantep’te 18, Diyarbakır’da 24 derece. Yağışlar bölge genelinde Cuma günü de devam edecek.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!