SON DAKİKA

Meteoroloji’den 1 İlde Turuncu, 13 İlde Sarı Alarm

Meteoroloji’nin tahminlerine göre bu gece saatlerinde Kıyı Ege’de, yarın Batı Akdeniz ile Muğla ve Aydın çevrelerinde, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Edirne, Ankara, Çankırı, Eskişehir ve Konya’da sağanak yağışlar beklendiği duyuruldu. Öte yandan MeteoUyarı sistemine göre yarın için 1 ilde turuncu, 13 ilde sarı alarm verildi.

Bu haber 05 Ocak 2021 - 0:07 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere yağışların gece saatlerinde Kıyı Ege’de, yarın Batı Akdeniz ile Muğla ve Aydın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (yer yer 51-100 kg/m2) olması beklendiğinden oluşabilecek ulaşımda aksamalar, su baskını, yıldırım ve benzeri olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması uyarısı yapıldı.

İSTANBUL’DA YARIN SABAH SAĞANAK VAR

Marmara Bölgesi’nin yarın parçalı ve çok bulutlu, bu akşam batısının, gece bölge genelinin, yarın (Salı) sabah saatlerinde doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların gece saatlerinden Çanakkale ve Balıkesir’in batı kesiminde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın bölgenin batısında güneyli yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor. Edirne için akşam ve gece saatlerinde, İstanbul, Kırklareli ve Kocaeli için yarın sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağış bekleniyor.

ANKARA VE ÇEVRESİNDE SAĞANAK ÖĞLE SAATLERİNDE ETKİSİNİ GÖSTERECEK

İç Anadolu’da havanın az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Bölgede Ankara, Çankırı, Eskişehir, Konya, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kırşehir ve Kırıkkale için yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağış beklendiği duyuruldu.

KISA SÜRELİ FIRTINA UYARISI

Rüzgarın Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

1 İLDE TURUNCU, 13 İLDE SARI ALARM

Meteoroloji’nin MeteoUyarı sistemine göre yarın için 14 ilde alarm verildi. Turuncu alarmın Antalya’da, sarı alarmın ise Artvin, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Giresun, İzmir, Manisa, Muğla, Ordu, Rize, Samsun, Sinop ve Trabzon’da verildiği açıklandı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!