SON DAKİKA

Meteoroloji Hava Durumu Raporunu Yayımladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne göre; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin ve Ardahan çevreleri ile Van, Hakkari, Muğla’nın doğusu, Burdur’un güneyi ve Antalya’nın batı çevreleri yağışlı geçecek. Hava sıcaklıkları ise salı günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak artacak.

Bu haber 26 Ekim 2021 - 0:00 'de eklendi.
Abone ol

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Buna göre; Türkiye’nin kuzeyi ile güneybatı kesimlerinin parçalı bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin ve Ardahan çevreleri ile yarın (Salı) Van, Hakkari, Muğla’nın doğusu, Burdur’un güneyi ve Antalya’nın batı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in yüksek kesimleri ile Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının yarın kuzeybatı kesimlerden başlayarak artacağı, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Rize ve Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yağışların; 1100 metre üzeri yüksek kesimlerde yer yer kuvvetli kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Kuvvetli yağışların oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, su baskını, heyelan, sel, yüksek kesimlerde buzlanma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

KUZEYBATI KESİMLERDE ZİRAİ DON TEHLİKESİNE DİKKAT

Karadeniz’in iç kesimleri ve İç Anadolu’nun kuzeydoğusunda zirai don tehlikesi riski olduğundan dolayı başta tarımsal faaliyetlerle uğraşan vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!