SON DAKİKA

Mersin Valiliği’nden Uyarı! Paniğe Kapılmayın!

Mersin Valiliği’nden yapılan son açıklamayla vatandaşların paniğe kapılmaması istendi.

Bu haber 19 Temmuz 2022 - 15:44 'de eklendi.
Abone ol

Mersin Valiliği’nden gelen bilgilerle vatandaşlara son dakika uyarısı yapıldı. Valiliğin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü işe yapılacak bir takım denemeler öncesi bilgilendirme yapıldı. Vatandaşların paniğe kapılmaması istenen açıklamada telefonlara gelecek AFAD bilgilendirme mesajından dolayı panik yaratılmaması istendi.

Mersin Valiliği’nin yaptığı açıklama şöyle: “05/07/2022 ile 30/08/2022 tarihleri arasında Mersin genelinde tamamlanan ikaz ve alarm sistemleri üzerine sesli anons denemeleri, test amaçlı ikazların çaldırılması gibi sistemlerin kontrol faaliyetleri nedeniyle deneme yayınları gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Bu kapsamda, düşman hava saldırıları, kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer tehlikeler ile afet ve acil durumlara ilişkin tehlike haberlerinin halkımıza duyurulması amacıyla siren sistemleri, alarm işaret ve alanları, radyo-televizyon yayınları, belediye ses sistemleri ve merkezi ezan sistemlerinde yayınlar yapılacaktır.

Ayrıca cep telefonlarına kısa mesaj, AFAD mobil uygulaması ve sosyal medyalardan da duyurular yapılacaktır.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Halkımızın yukarıda belirtilen tarihlerde yapılacak ikaz ve siren sistemlerinden gelecek duyurular konusunda paniğe kapılmamaları önemle duyurulur” şeklinde bilgilendirme yapıldı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR