Merkez Bankası’ndan Bir Faiz Kararı Daha!

Merkez Bankası, ödeme tarihine en çok 3 ay kalan senetler karşılığında yapılacak reeskont işlemlerde yıllık uygulanacak iskonto faiz oranı yüzde 40,75’ten yüzde 43,25’e çıkardı. Avans işlemlerinde uygulanacak faiz oranı ise yüzde 41,75’ten yüzde 44,25’e yükseltti.

Merkez Bankası’ndan Bir Faiz Kararı Daha!
Yayınlama: 23.12.2023
46
A+
A-

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasınca (TCMB), vadesine en çok 3 ay kalan senetler karşılığında yapılacak reeskont işlemlerinde uygulanacak iskonto ve avans işlemlerinde uygulanacak faiz oranı-larını güncelledi.

TCMB’nin reeskont ve avans işlemlerinde uygulanacak faiz oranlarının tespitine ilişkin tebliği, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, vadesine en çok 3 ay kalan senetler karşılığında yapılacak reeskont işlemlerinde uygulanacak iskonto faiz oranı yıllık yüzde 43,25, avans işlemlerinde uygulanacak faiz oranı ise yıllık yüzde 44,25 olarak tespit edildi.

1Aralık’ta Resmi Gazete’de yayımlanan TCMB kararında, vadesine en çok 3 ay kalan senetler karşılığında yapılacak reeskont işlemlerde yıllık uygulanacak iskonto faiz oranı yüzde 40,75, avans işlemlerinde uygulanacak faiz oranı da yüzde 41,75 olarak tespit edilmişti.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı