SON DAKİKA

MERKEL’İN KOLTUĞUNDA GÖZÜ OLAN MERZ, MİLYONER ÇIKTI!

Almanya’da 2. dünya savaşının ardından ilk kez yükselen alman milliyetçiligi Berlin hükümetini zorlarken, Merkel’in 2021’de siyaseti birakacağını açıklaması ile tansiyon daha da yükseldi!

Bu haber 20 Kasım 2018 - 4:55 'de eklendi. Son Güncelleme20 Kasım 2018 - 05:04

Berlin kaynıyor!

Berlin hükümetinde hareketlilik had safhada. 2. dünya savaşının ardından Almanya’da tekrar ulusalcılığın yükselmesinin yanısıra Merkel’in siyaseti bırakacağını açıklaması ve 2021’den sonra olmayacağını beyan etmesinin ardından gerek Partide (CDU) gerekse hükümette bu durum hareketliliğe yol açtı. CDU’da boşalan koltuğa oturmak isteyen adaylardan Friedrich Merz, zengin olması nedeniyle parti içinde zor günler geçiriyor.

Bild muhabirinin yönelttiği soruları geçiştiren Merz, elde ettiği serveti kabul etmemekte ısrar etmeyi sürdürüyor.

Çesitli şirketlerde danışman olarak görev yapmış olan Merz, servetini BlackRock ve HSBC gibi Rothschild bağlantılı dev global şirket ve bankalardan yaptığı tahmin ediliyor.

Alman siyasetinde yazılı olmayan kurallardan birisi gelir testidir. Özellikle siyasette üst pozisyonlara gelmek isteyenler bu testten geçmek zorunda kalıyor. Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerin aksine Almanya’da, zengin insanların parti üst yönetimlerde bulunması hoş karşılanmıyor.

Rothschild Hanedanlığı’nın en son bundan birkaç yıl önce mevcut Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u finanse ettiği biliniyor. Fransa Cumhurbaşkanı Macron, yıllarca Rothschild Hanedanlığı’na ait bankada çalışmış, ardından genç yaşta siyasete girerek ilk seçimde Cumhurbaşkanı seçilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Başbakan olmadan önce Rothschild’e bağlı olan fon yöneticilerinden George Soros ile görüşmeler yaptığı biliniyor. Erdoğan, 28 Şubat sonrası Macron gibi girdiği ilk seçimde seçilmişti.

Euro bazında Ingiltere Başbakanı Theresa May 14 bin Euro, Cumhurbaşkanı Erdoğan aylık 10 bin Euro alıyor!

Türkiye’de 7066 sayılı 2018 yılı merkezi yönetim bütçe kanununda bir yıllık ödenek bölündüğünde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 59,083 TL gibi bir rakam aldığı ortaya çıkmaktadır. Yani 2018 Cumhurbaşkanlığı maaşı 59 bin TL’dir. Yeni Bütçe Kanunu kapsamında ise Cumhurbaşkanı maaşı 2019 yılında 74 bin TL olarak belirlenmiştir. Bir çok çevre tarafından artış tepkiyle karşılanmış olsa da buna engel olunamayacağı çevrelerce biliniyor.

Gelişmekte olan bir ülkenin Cumhurbaşkanı böylece Ingiltere gibi gelişmiş bir ülkenin Başbakanı ile neredeyse eşdeğerde aylık gelire sahip olacak.

 

300 yıldır aktif olarak dünya sahnesinde boy gösteren Rothschild ailesinin serveti bilinmiyor, anca tahmin ediliyor. Haziran ayında 75 yaşındaki David Rothschild, kaptan gemisini 37 yaşındaki varisi olan oğlu Alexander Rothschild’e bırakmıştı. Geleneklerine bağlı olan ve Yahudi birisi ile evlenen Alexander Rothschild’in önceki isimler gibi aile politikasını sürdüreceği düşünülüyor. Alexander, kendisinden önceki isimler gibi bankacılık geçmisine sahip olup 2019’da beklenen global finansal çöküşü yönetmesi ve yeni dünya düzeninin “Para Dizaynını” yapması için başa getirildiği bazı çevrelerce bilinmektedir.

Rothschild’e ait olduğu bilinen The Economist dergisi, tarihte bir ilke imza atarak 2019 yılı için siyah bir kapak kullanmış, 2019’un karanlık bir yıl olacağı yorumları yapılmıştı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!