SON DAKİKA

MEMUR-SEN’DEN ATATÜRKSÜZ 30 AĞUSTOS MESAJI!

Memur-Sen, Zafer Haftası nedeniyle yayımladığı mesajda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, 30 Ağustos zaferinin mimarı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ismine yer vermedi.

Bu haber 29 Ağustos 2020 - 0:11 'de eklendi.
Abone ol

En fazla üyeye sahip memur konfederasyonu olduğu için yetkili konfederasyon sıfatıyla toplusözleşme masasında tüm memurları temsilen imza yetkisini elinde bulunduran Memur-Sen, Zafer Haftası nedeniyle yayımladığı mesajda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, 30 Ağustos zaferinin mimarı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ismine yer vermedi.

Oysa haftaya da adını veren 30 Ağustos’taki zafer, bizzat Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk tarafından yönetilen Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile kazanılmıştı. Memur-Sen, “Zafer Haftamız Kutlu Olsun” başlığıyla internet sitesinde mesaj yayımladı.

Cumhuriyet’ten Mustafa Çakır’ın haberine göre; mesajda, “Bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin en önemli doruk noktalarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıldönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Milli belleğimize ‘Zaferler Ayı’ olarak kazınan ağustos; Mohaç Zaferi, Belgrad’ın ve Kıbrıs’ın fethi ve Malazgirt Meydan Muharebesi ile Büyük Taarruz gibi büyük fütuhatları içinde barındırmaktadır. Bu ayda kazanılan 30 Ağustos zaferi ise milletimizin yeniden dirilişidir. Şehit kanlarıyla sulanmış bin yıllık vatanımıza göz dikenlere verilmiş onurlu bir cevaptır” denildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!