SON DAKİKA

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: “Suriyeliler Zamanında Buraya Gelip Çanakkale Geçilmesin Diye Şehit Oldu”

Sığınmacı sorunuyla ilgili tartışmalara Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da dahil oldu. Yalçın, “Suriyeliler zamanında buraya gelip Çanakkale geçilmesin diye şehit oldu” dedi.

Bu haber 08 Mayıs 2022 - 20:42 'de eklendi.
Abone ol

Türkiye’de sığınmacı sorunu ve kaçaklar siyaset gündeminde ilk sırada yer alıyor. Tartışmalar sürerken Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’dan ilginç bir açıklama geldi.

Bingöl’de sendika şubesi tarafından düzenlenen İl Divan Toplantısı’nda konuşan Yalçın, “Türkiye’de birileri operasyon çekiyor. Kardeşim senin ötekileştirdiğin Halepli adam, Çanakkale’ye git, şehitliği gez en fazla Bursalı, ikinci Halepli var. O buraya gelip zamanında Çanakkale geçilmesin diye şehit oldu” ifadelerini kullandı.

Yalçın, şöyle devam etti:

“Orası senin vilayetindi daha dün. O, buraya gelip şehit olduğunda Çanakkale’de onun ismini saydığında bu anlamda iftihar edeceksin, ümmet diyeceksin, insan diyeceksin ama bugün o duruma kayıtsız kalacaksın. Kayıtsız kalma şansı yok Türkiye’nin. O konuşanlar boş geçinen ve bol keseden konuşuyorlar. Suriye senin sınırın. Suriye’deki her türlü kargaşa Türkiye’yi ilgilendirir. Onun için rahmetli Erbakan Hoca ‘Siyonizm’den, büyük İsrail’den bahsederken bir gün mesele Suriye ise hedef Türkiye’dir’ diye boşuna demedi.

Kaynak: Aykırı

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR