SON DAKİKA

MELİH GÖKÇEK HAKKINDA BİR SORUŞTURMA DAHA

Ankara Büyükşehir Belediyesi hafriyat döküm bedellerinin belediye kasası yerine başka kaynaklara aktarıldığı tespit etti. Belediye yetkilileri, aralarında Melih Gökçek’in de yer aldığı sorumlular hakkında yasal sürecin başlatılacağını bildirdi.

Bu haber 28 Ağustos 2019 - 15:10 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), hafriyat döküm bedellerinin belediye kasası yerine başka kaynaklara aktarılmasına ilişkin soruşturma başlattı. BirGün’den Mert Bildirici’nin haberine göre; belediyenin, “Kamunun zarara uğratılması” gerekçesiyle başlattığı soruşturma ile ABB eski başkanı Melih Gökçek’in de aralarında olduğu sorumlular hakkında yasal sürecin başlatılacağı öğrenildi.

Belediye kaynaklarından edinilen bilgiye göre, hafriyat döküm işi Temmuz 2014 tarihli Belediye Meclisi kararı ile ANFA’ya aylık 30 bin TL karşılığında verildi. ANFA’nın ise bu işi Osmanlıspor’a aylık 100 bin TL karşılığında devrettiği belirlendi.

ZARAR TESPİT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

ABB yetkilileri, ANFA ile Osmanlıspor arasında imzalanan sözleşmeler ile belediyenin milyonlar lira kamu zararına uğratıldığını söyledi. Gökçek’in hafriyat işini Osmanlıspor’a verdiği tarih olan Ağustos 2014’ten, sözleşmenin feshedildiği 2017 yılına kadar meydana gelen kamu zararına yönelik tespit çalışmasının sürdüğü aktarıldı.

Soruşturma kapsamında, inşaat ruhsatı alıp daha sonra iskan ruhsatı alan inşaat firması sahiplerinden de döküm makbuzlarına ait bilgi ve belgelerin talep edileceği aktarıldı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!