Privacy Policy Page
SON DAKİKA

MEKSİKA’DA AZTEK SARAYI’NIN KALINTILARI BULUNDU

Meksika’da arkeologlar, başkent Meksiko´da tarihi bir evin altında Aztek hükümdarı Axayacatl´a ve ünlü İspanyol denizci Hernan Cortes’e ev sahipliği yapmış Aztek Sarayı´nın kalıntılarını keşfetti.

Bu haber 15 Temmuz 2020 - 1:20 'de eklendi. Son Güncelleme15 Temmuz 2020 - 13:42

Meksika Kültür Bakanlığı, dün yaptığı açıklamada, İspanyol denizci Hernan Cortes’in de yaşadığı ve hükümdar Axayacatl´a e ait eski bir Aztek sarayının kalıntılarını Monte de Piedad adlı tarihi bir binanın altında bulduğunu ifade etti.

Arkeologlar, keşfedilen kalıntıların Meksika ve İspanya ilişkilerine yeni bir bakış açısı getireceğini ve geçmişiten günümüze gelişen olaylara ışık tutacağını açıkladı.

HERNAN CORTES KİMDİR?

Cortes, İspanya adına Meksika´yı işgal eden denizcidir. Yerel halk tarafından ilk başta dostane karşılansa da, daha sonra altın ve mücevher için yerli halkı katlettiği için korkulan ve istenilmeyen kişi oldu. Aztek´e ait Meksika topraklarında elde ettiği altın ve mücevher birçok filme `Cortes´in Lanetli Altınları´ temasıyla konu oldu.
Barbarlığı sebebiyle İspanya’ya çağrılıp, yetkileri azaltılmış ve 1541’de ülkesine dönüp Osmanlı İmparatorluğu´na karşı açılan Cezayir seferine katıldığı bilinmektedir

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!