SON DAKİKA

Mehmet Hakan Atilla davası: Jüri heyeti 3. kez toplandı

Jüri heyetinin dün fazla mesai yapmak için izin istemesi, heyetin Noel tatili öncesinde kararını açıklanmak istendiği yorumuna neden oldu

Bu haber 22 Aralık 2017 - 21:24 'de eklendi ve 67 kez görüntülendi.

Manhattan Federal Mahkemesi'nde 20'inci gününe giren "ABD Atilla'ya Karşı" davasında, jüri üyeleri üçüncü kez Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı için kararını vermek üzere toplandı. Jüri toplantısından bugün de karar çıkmaması halinde bir sonraki toplanma günü 3 Ocak 2018 olacak.

Manhattan Federal Mahkemesi'nde normal şartlarda yarım gün mesai yapılıyor. Yargıç Richard Berman, dünkü oturumu kapatırken jürinin bugün New York saatiyle 16:45'e kadar çalışmaya devam edip edemeyeceklerini sorduğunu açıkladı

Jüri üyelerinin bu talebi, ABD'deki resmi Noel tatili sebebiyle önemli. Çünkü, kararlarını en geç yarın yani Noel'den önceki son mesai günü bitmeden önce vermek istiyor. Jüri üyeleri bugün de karar vermezse karar Noel ve yılbaşı tatilinin bitimine yani 3 Ocak 2018'e kalacak.

Jüri üyelerinin kesin kararlarını vermeden önce ABD'nin İran'a yönelik ambargo kararını içeren "Uluslararası Acil Ekonomik Güç Yasası"nın (IEEPA) üçüncü unsurunu sordu. 

Jürinin talebi bugün yerine getirildi ve üçüncü unsurla ilgili detaylar jüriye iletildi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın