MEHMET GÖRMEZ’DEN FLAŞ FETÖ AÇIKLAMASI!

Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Habertürk canlı yayınında FETÖ ile ilgili anılarını anlattı. Görmez kendisini görmeye gelen FETÖ’cü polislerin kendisine bir video izletmek istediğini ancak kendisinin bunu reddettiğini belirtti. Diyanet İşleri Eski Başkan yardımcısı Yaşar Tunagür hakkında ise “60 ihtilalinden 65 yılına kadar 7 başkan değişmiştir ama başkan yardımcısı değişmemiştir. Gülen onun yardımıyla Edirne’den alınarak İzmir’e Kestane Pazarı’na götürülüyor” dedi.

MEHMET GÖRMEZ’DEN FLAŞ FETÖ AÇIKLAMASI!
Yayınlama: 19.07.2018
0
A+
A-

Eski Diyanet İşleri Başkanı Habertürk canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu. FETÖ ile ilgili bir anısını anlatan Görmez, kendisine ‘din istismar ediliyor’ diyen bir FETÖ’cü emniyet personelinin bazı gizli videolar izletmek istediği ancak kendisinin bu isteği geri çevirdiğini söyledi.

“DİYANET İŞLERİ BAŞKANYARDIMCISI YARDIM ETTİ”

Görmez ayrıca bir gazetecinin, ‘Diyanet İşleri’nde FETÖ’cü var mıydı?’ şeklinde sorduğu soruya, FETÖ elebaşı Gülen’i kast ederek, “Kendisi bir diyanet personeli olarak bu prestiji edinmeye çalışıyor. Edirne’de vaizlik sınavına giriyor. Notların üzerinde yapılan tahrifat görülüyor dosyasında. Diyanet İşleri Başkan yardımcısı Yaşar Tunagür, 60 ihtilalinden 65 yılına kadar 7 başkan değişmiştir ama başkan yardımcısı değişmemiştir. Onun yardımıyla Edirne’den alınarak İzmir’e Kestane Pazarı’na götürülüyor” şeklinde yanıt verdi.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı