SON DAKİKA

Mehmet Altan: Darbeyi bilmek suçsa Fuat Uğur neden soruşturmada yok?

Mehmet Altan, kardeşi Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın da aralarında bulunduğu 17 sanıklı davanın ikinci duruşması görülüyor.

Bu haber 19 Eylül 2017 - 17:22 'de eklendi.
Abone ol

Mehmet Altan, kardeşi Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın da aralarında bulunduğu 17 sanıklı davanın ikinci duruşması görülüyor. Ilıcak ve Ahmet Altan’dan sonra isnat edilen suçlara cevap veren Mehmet Altan’ın ifadelerinden satırbaşları şöyle:

“Savcılık tarafından Türk Ceza Kanunu’nda tanımlanmayan, yani suç olmayan bir ‘suçlamayla’ gözaltına alındım.

Sekiz aylık tutukluluk sonunda gelen iddianame ‘varsayım’a dayalı tek cümlelik bir iddia üzerine bina edilmiş bir utanç belgesi.

İddianamede ‘Bildikleri darbe girişimi’ deniyor. Darbeyi nasıl biliyoruz, bunun hiçbir kanıtı yok. İspatı yok.

Yırtık, eski seyahatlerden kalan 1 dolara beyhude bir anlam yükleme çabası var. Ben örgüt üyesi olmadığıma göre, F serisi 1 doları neden, niçin, hangi maksatla saklayacağım?

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Benim gibi suçlanan birçok sanık tutuksuz olarak yargılanıyor. O hâlde, ortada keyfi bir tutum mu var?

Mahkemelerin adil, yansız, bağımsız, objektif ve hukuktan yana olduklarına inanmak istiyorum.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi kararı da hukuk gibi yok sayıldı diyelim, darbeyi bilmek suç ise, darbe olacağını çok önceden, 2 Nisan 2016 tarihinde ısrarla yazan Fuat Uğur neden soruşturmadan azade? Savcı, ‘darbeyi bildiğimizi’ neden ispat etmiyor, somut kanıt, belge göstermiyor? Gösteremez, çünkü böyle bir vakıa söz konusu değil. Darbeyi konuştuğumuz da koca bir yalan, bir algı operasyonu gayreti.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!