SON DAKİKA

MAZHAR ALANSON’DAN ‘CUMHURİYET’İN PALAVRASI’ ÇIKIŞI

Dün gece yoğun bakıma alındığı haberleri yalanlayan sanatçı Mazhar Alanson, “Cumhuriyet’in palavrası” diyerek gazeteyi suçladı. Cumhuriyet gazetesi ise, böyle bir haber yapmadıklarını belirterek, Alanson’dan özür beklediklerini söyledi.

Bu haber 18 Nisan 2019 - 18:13 'de eklendi.

Sosyal medyada yayılan ‘Mazhar Alanson yoğun bakıma alındı’ haberlerinin asılsız olduğu ortaya çıktı. Dün yoğun bakıma kaldırıldığı iddia edilen Mazhar Alanson, Twitter üzerinden bir video yayımlayarak, çıkan haberleri yalanladı.

Alanson,  “Yoğun bakımdaymışım. Cumhuriyet’in palavrası. Allah’a şükür hiçbir şeyim yok. Evimde oturuyorum” diyerek kahkaha attı.

‘NE KADAR ÖLMEMİ İSTEYEN VARMIŞ MEĞER’

Müzisyen, Twitter hesabından da, “Ne kadar ölmemi isteyen varmış meğer o belalar size bir döner gorürsünüz:)” mesajını paylaştı.

CUMHURİYET’TEN YANIT

“Sosyal medyada dolanan cumhuriyet.com.tr’nin yaptığı iddia edilen ‘Mazhar Alanson yoğun bakımda’ paylaşımlarına hiç bir araştırma yapmadan inanan şarkıcı Mazhar Alanson, ‘Cumhuriyet palavrası’ ifadesi kullandı. Aralarında Sabah ve Akit’in de bulunduğu bazı gazeteler de araştırma yapmadan yaptıkları haberlerle bu furyaya katıldı” ifadelerini kullanan Cumhuriyet gazetesi şu açıklamayı yaptı:

​“@Leventkeitel isimli troll twitter hesabı cumhuriyet.com.tr’yi kaynak göstererek yaptığı ‘sahte paylaşımlar’ yapıyor. Linki yarım gözüken ve linke tıklanıldığında boşluğa giden paylaşımlar dolaşıma sokuluyor. Troll hesaba girildiğinde daha önce de birçok ünlüyle ilgili sitemizi kaynak göstererek ‘yalan haber’ paylaşımında bulunulduğu görülüyor.

‘ALANSON KEŞKE BİR ARAŞTIRSAYDI’

Troller birçok kez ünlüleri öldürmüş buna basın kuruluşları da alet olmuştu. Bu kez şarkıcı Mazhar Alanson, hiçbir araştırma yapmadan bu troll hesaba kanarak sosyal medyadan Cumhuriyet’i suçlayan ifadeler kullandı. ‘Cumhuriyet Palavrası’ diyen Alanson’u kurumumuzdan özür dilemeye davet ediyoruz.

YA BASIN…

Mazhar Alanson, gazeteci olmadığı için bu yalan bilgiyi araştırmakla yükümlü değil. Ancak aralarında Sabah ve Akit’in de bulunduğu bazı gazeteler hiç doğrulamadan yaptıkları haberlerle Cumhuriyet’e suçlamada bulundu. Bu gazeteler “Cumhuriyet palava sıktı, Mazhar Alanson açıklama yaptı” başlığıyla haberler yaptı. Bu kuruluşların yeni paylaşımlarını da merakla bekliyoruz.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!