SON DAKİKA

Marmaris’teki kurtarma faaliyetlerinde ihmal iddiası

Marmaris’te batan tur teknesinin kurtarma faaliyetlerinde ihmal iddiası gündeme geldi. Olay anında bölgede bulunan görgü

Bu haber 02 Ağustos 2017 - 22:20 'de eklendi.

BİRGÜN/MARMARİS

Marmaris’te içinde 11 kişinin olduğu öğrenilen tur teknesi battı. 2 kişinin kayıp olduğu teknede kurtarma faaliyetleri sürüyor.

Bozburun açıklarında batan tur teknesinin 50-100 metre uzağında olan teknede bulunan görgü tanıkları, batan tur teknesinin kurtarma faaliyetlerinde ihmal iddiasını gündeme getirdi. Olay anında bölgede bulunan görgü tanıkları, sahil güvenliğin yaklaşık 50 dk sonra geldiğini, kurtarma faaliyetinin esas olarak bölgedeki insanlar tarafından gerçekleştirdiğini söyledi.

Etraftaki teknelerdeki yolcular, Bozburun Limanı’nın doğal bir liman olduğunu, içinde marinası ve belediyeye ait yat limanı olduğunu söylerken, sahil güvenlik ekiplerinin olmadığına dikkati çekti.

Tekne battıktan 45-50 dk sonra sahil güvenlik ekiplerinin geldiğini söyleyen yolcular, şunları anlattı:

“Tekne hızla battı. İçerisinde 11 kişi varmış, kıç tarafından batmaya başladı. Hemen önümüzde olduğundan ilk ben yetiştim, yetişkinler dışarıdaydı ama çocuklar varmış içeride. Çocukların 2 tanesini tekne tam dibe batmaya yakın aldım. Tekne batarken girdap oluşturup onları da çekebilirdi.

Onları uzaklaştırdım. Etraftaki diğer tekneler ve botlar geldi. Onlar çocukları aldı. Çocukların biri bırakmak istemiyordu kardeşim var diyordu, tekne tam batarken can havliyle davrandım iki tane çocuk gördüm ama çocukların birini aldım. İkinciyi alamadım. Çıkardım hemen suni teneffüs yaptık. Hayata döndü. Limanda 20-30 metre derinlik var. Olaydan çok uzun zaman sonra geldi sahil güvenlik. Sahil güvenlik ekibi Bozburun limanında olması lazım ama duyduğumuza göre Datça’dan gelmişler…

Ayrıca burada dalgıç, kurtarma ekibi yok. Yarım saat sonra olay yerine gelen dalgıçlar mesleği yapan insanlar kendileri geldi. Sahil güvenliğin kadrosunda dalgıç , uzman kişiler olmalıdır. İnsanların bireysel yardımı olmasa kayıp çok daha fazla olurdu.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!