SON DAKİKA

Mansimov’dan Mehmet Ağar Hakkında Suç Duyurusu

Oda TV’de yer alan bilgilere göre, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları ile gündeme gelen Mübariz Mansimov, Mehmet Ağar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bu haber 03 Temmuz 2021 - 22:32 'de eklendi.
Abone ol

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in Yalıkavak Marina iddiaları sonrasında Mehmet Ağar Sözcü yazarı Saygı Öztürk ile yaptığı röportajda Mubariz Mansimov hakkında “Fethullah Gülen’e bir kez değil, devamlı gidiyordu. En az 10 sefer gittiğini ben biliyorum. Benim uçağım yok. Fethullah Gülen’le bağlantım yok. Onun Fethullah Gülen’e yakınlığı biliniyordu” şeklinde iddialarda bulunmuştu.

Ağar, yine Sözcü Tv’de gazeteci Erdoğan Aktaş ile katıldığı yayında Mansimov için “Kendisi defalarca oraya gitmiştir herkes bilir, kendisiyle bir kez beraber gittik. Benim gidiş gelişimden devletin bilgisi vardır” ifadelerini kullanmıştı. 

Oda TV’de yer alan bilgilere göre, Mübariz Mansimov Mehmet Ağar hakkında “Adil Yargılanmayı Etkilemeye Teşebbüs ve Yargı Görevini Yapanı Etkilemeye Teşebbüs” suçlarından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulundu.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Şikayet dilekçesinde; hakkında FETÖ Terör Örgütüne Üye olmak suçundan açılan kamu davası neticesinde bir yıl tutuklu kaldıktan sonra örgüte üye olmadığı mahkemece tespit edilmesine rağmen örgüte yardım etmek suçundan hakkında mahkumiyet kararı verildiğini ancak henüz kararın hukuken kesinleşmediğini belirten Mansimov; Anayasa ile teminat altına alınan masumiyet karinesinin ve hakkında kesin hüküm olmadan herkesin suçsuz kabul edileceğini içeren suçsuzluk karinesinin ihlali nitelikte bu beyanların kendisinin Adil Yargılanma Hakkını ihlal ettiğini iddia ederek Mehmet Ağar hakkında suç duyurusunda bulundu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!