SON DAKİKA

MALTEPE’DEKİ GERGİNLİK SONRASI SAYIM DURDURULDU

Maltepe’de devam eden oy sayımında AKP’li ve MHP’lilerin salona girmesi nedeniyle gerginlik yaşandı. Yaşanan gerginlik sayımın durmasına sebep oldu. Maltepe’deki gelişmeleri aktaran Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Maltepe’deki gelişmeleri aktaran Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, olay nedeniyle sayımlara yarına kadar ara verildiğini bildirdi.

Bu haber 12 Nisan 2019 - 21:07 'de eklendi. Son Güncelleme12 Nisan 2019 - 23:46

Maltepe İlçe Seçim Kurulu’nun, Sandık Sayım Kurulu sayısını ve sayımı hızlandırmak istemesine tepki gösteren MHP ve AKP’liler, sayım alanına topluca girerek çalışmaları durdurdu. Olaya Özel Harekat müdahale etti. Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, olayın ardından sayımlara yarına kadar ara verildiğini duyurdu.

CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş yaşananları sosyal medya hesabından şu ifadelerle duyurdu:

”Maltepe İlçe Seçim Kurulu’nun, Sandık Sayım Kurulu sayısını ve sayımı hızlandırmak istemesine tepki gösteren MHP ve AKP’liler, sayım alanına topluca girerek çalışmaları durdurdu. Bunun üzerine Özel Harekat duruma müdahale etti ve salona girdi. Şu an sayım yapılamıyor.”

‘AKP VE MHP OYLARIN SAYILMASINI NEDEN İSTEMİYOR’

”Bir grup AKP ve MHP’linin Maltepe’deki oy sayım alanına girip HAKİMLERİ ALENEN TEHDİT ETMESİ üzerine başlayan gerginlik duruldu. AKP ve MHP oyların sayılmasını neden istemiyor? ‘Kurul sayısının artırılacağı’nı medya bile biliyorken ‘Bizim haberimiz yoktu’ demenin anlamı nedir?”

‘FARK 13.935’

”Maltepe’deki tüm oylar şu an HAKİM güvencesinde… Sayımlar biraz sonra başlayacak. Lütfen herkes sakin olsun… İmamoğlu pazartesi günü mazbatasını alacak; şu an itibariyle fark 13.935…Maltepe’de sayılan sandık 600’e yaklaşıyor. 1089 sandığın çoğu gitti azı kaldı…”

”Maltepe’de AKP ve MHP’lilerin müdahalesi yüzünden sayımlar durmuştu… İşte bu görüntülerin ardından sayımlara YARINA KADAR ara verildi.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!