SON DAKİKA

MALATYA’DA OTOMOBİLİN YAKIT DEPOSUNDA 28 KİLO 26 GRAM PATLAYICI MADDE ELE GEÇİRİLDİ

Malatya’da polis tarafından şüphe üzerine durdurulan otomobilin yakıt deposunda 28 kilo 26 gram plastik patlayıcı ele geçirilmesine ilişkin soruşturmada 13 kişi daha gözaltına alınarak şüpheli sayısı 18’e yükseldi.

Bu haber 14 Kasım 2018 - 0:57 'de eklendi.

Geçen 2 Kasım günü Malatya- Elazığ karayolunda polis tarafından oluşturulan kontrol noktasına gelen Ali Rıza Ü. yönetimindeki otomobilde arama yapıldı.

Daha önce Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde kapatılan BDP’nin ilçe başkan yardımcılığı yaptığı belirlenen sürücüsü Ali Rıza Ü.’nün tedirgin davranışları üzerine yapılan detaylı aramada otomobilin yakıt deposuna gizlenmiş 30 paket içerisinde 28 kilo 26 gram patlayıcı, 5 fünye, 2 uzaktan kumanda ele geçirildi.

Gözaltına alınan sürücünün ifadesi doğrultusunda, konuyla ilgisi olduğu iddiasıyla Diyarbakır’da 4 kişi daha yakalandı.

13 KİŞİ DAHA YAKALANDI

Soruşturmayı derinleştiren polis Ali Rıza Ü. ile gözaltına alınan diğer 4 kişinin sorgulamaları doğrultusunda Malatya’nın yanı sıra İzmir, Manisa, Antalya, Elazığ ve Mardin’de çeşitli adreslere düzenlediği operasyonlarda 13 kişiyi daha yakaladı. Malatya Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan 18 şüpheliden işlemi tamamlanan 9 kişi bu sabah adliyeye sevk edildi. Halen sorgusu devam eden 9 şüphelinin ifadesi doğrultusunda ise yeni gözaltılar olabileceği bildirildi.

ÇOK GÜÇLÜ PLASTİK PATLAYICI

Soruşturmayı derinleştirerek devam ettiren polis ekiplerinin incelemesinde otomobilin yakıt deposunda ele geçirilen plastik patlayıcının türü de belirlendi. Bomba imha uzmanlarınca yapılan detaylı incelemede plastik patlayıcının RDX ve PENT karışımı olduğu ortaya çıkarıldı. Çok güçlü sınıfında değerlendirilen patlayıcının yanıcı ve tahrip gücünün yüksek olduğu da belirtildi.

KOORDİNATLARINI PKK’YA GÖNDERMİŞ

İfadesinde Malatya’da polis tarafından yakalanan patlayıcıları İstanbul’a götürmek istediğini belirten A.R.Ü.’nün, gömdüğü maddelerin, gömüldüğü yerin krokilerini, koordinatlarını PKK’ya gönderdiği belirtildi. Terör örgütünün de daha sonra bombacı gönderip bu patlayıcıları gömüldüğü yerden çıkartıp saldırı yapmayı hedeflediği öğrenildi.

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!