SON DAKİKA

MALATYA’DA DEPREM!

Malatya Pütürge’de 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem paniğe neden oldu.

Bu haber 27 Kasım 2020 - 12:36 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Kandilli Rasathanesi saat 11.27’de meydana gelen depremin büyüklüğünü 4.7, merkez üssünün Pütürge’nin Uluköy mahallesi olarak duyurdu. Kandilli ise depremin 5 km derinlikte meydana geldiğini açıkladı.

Deprem Adıyaman ve Elazığ  başta olmak üzere çevre illerden de hissedildi.  Halk büyük korku ve panik yaşadı.

Kandilli Rasathanesi, Söğütlü-Pütürge arasında 3.0 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiğini açıkladı. 

DEPREM ANI BÖYLE KAYDEDİLDİ

Deprem anında bir avize sağa, sola uzun süre sallandı.

AKVARYUM ZANGIR ZANGIR TİTREDİ

Depremin şiddetini bir dükkanda çekilen görüntüler ortaya koydu. Deprem esnasında akvaryumun zangır zangır titrediği, suyun dalgalandığı görüldü. Bir yurttaşın da besmele çektiği duyuldu.

İlk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadığı öğrenildi.

Malatya Valisi Aydın Baruş ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan kentte olumsuz bir durumun olmadığını belirtti.

MALATYA VALİSİ: ENDİŞE EDECEK BİR DURUM YOK

Malatya Valisi Aydın Baruş, “Tüm mahalle muhtarlarımıza ulaştık. Bir olumsuzluk yok. Ben depremi hissetmedim. Deprem olan bölgeye uzak bir yerdeyiz. Endişe edecek bir durum yok, vatandaşlarımız tedbirli davransınlar” dedi.

CAN VE MAL KAYBIYLA İLGİLİ OLUMSUZ BİR HABER GELMEDİ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Belediyede mesaideydik. 4,7 şiddetinde bir deprem yaşadık. Depremi de hakikaten binada otururken baya şiddetli bir şekilde de hissettik. Ama şu ana kadar telefonla kurduğumuz ağlarda bir problem olmadı. Çatlaklarla ilgili hafif şeylerin olduğunu ifade ettiler. Allah’a şükür can ve mal kaybı olması noktasında olumsuz bir haber gelmedi. Ama diğer muhtarlarımızla da iletişim içindeyiz. Uluköy ilçemizde merkez üssü olduğu ifade ediliyor. Olumsuz bir şey olmadığını söylemek istiyorum.” açıklamasını yaptı.

Gürkan, “Uluköy’de söz 250 kişilik nüfus söz konusu. Ahşap yapılarda çatlaklar yapıldığını, eski depremlerden etkilenen bazı çatlakların olduğunu merkezde de aynı şikayetler bize intikal etti. Ama olumsuz bir şey olmadığını ifade ettiler. Pötürge’de de arkadaşlarla görüştük, olumsuz bir şey gelmedi. Zaten bir 5 – 10 dakika önce oldu deprem.” dedi.

Gürkan, “Deprem anında neredeydiniz?” sorusuna, “Toplantı halindeydim ve aşağı yukarı bir 10 saniye civarında süren bir deprem oldu ve sallantı şiddetliydi. Burası tabi ikinci kat olması hasebiyle biraz daha hafif gibi geçti ama üst kattakiler daha fazla etkilendiklerini ifade ettiler.” yanıtını verdi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!