SON DAKİKA

MALATYA’DA 4 BERBER KORONAVİRÜSE YAKALANDI

Normalleşme adımları kapsamında açılan kuaför ve berberlere korona vakaları görülmesi tedirginliğe neden oldu. Uşak’ta 26 berberde korona görünmesinin ardından Malatya’da da 4 berberin korona olduğu gerekçesiyle iş yerleri kapatıldı.

Bu haber 17 Mayıs 2020 - 14:19 'de eklendi.
Abone ol

Korona virüs tedbirleri kapsamında kapatılan işletmeler arasında bulunan berber, kuaför ve güzellik merkezileri, 11 Mayıs’ta yeniden açıldı. Malatya’da faaliyete başlamalarının ardından sağlık kontrolü yapılan 4 berberin ‘Covid-19’ testleri pozitif çıktı. Berberlerinde korona virüs tespit edilen işletmeler kapatılırken, pozitif vaka olarak tedaviye alınanların temas ettiği kişiler de filyasyon ekiplerinin çalışmasıyla belirlenerek, testlerden geçirildi. 

Uzun süre kapalı kaldıktan sonra yeniden açtıkları salonlarına, 4 meslektaşlarında virüs tespit edildikten sonra müşterilerin gelmeye korktuğunu anlatan berberler, her türlü tedbiri aldıklarını, hijyene önem verdiklerini belirtti. 

‘İŞLER YARI YARIYA DÜŞTÜ’

Malatya Berberler Odası Başkanı Ramazan Toptaş, testi pozitif çıkan 4 berberin faaliyetlerinin durdurulduğunu söyledi. Malatya dışındaki kentlerde de benzer durumda salonlar olduğunu belirten Toptaş, “Sağlık Müdürlüğü ekipleri sahada berber, kuaför ve güzellik salonlarının testlerini yapıyorlar. Yapılan testler sonucunda 4 meslektaşımızda bu vaka çıktı. Bu olay açıklandıktan sonra Malatya’daki hiçbir esnafın işi kalmadı. Şu anda kazançlarımız yarı yarıya hatta yarının altına düşmüş durumda.” dedi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

‘TIRAŞ OLMAYA ÇEKİNİYORLAR’

Kentteki berberlerden Şener Eroğlu, salonların uzun süre kapalı kaldığını hatırlatarak, “11 Mayıs günü salonumuzu açtık, çok yoğun bir taleplerimiz ve randevularımız vardı. Bazı meslektaşlarımızda korona virüs çıkınca işlerimiz hızlı bir şekilde düşüşe geçti. Şu anda insanlar tedirgin ve kafalarında soru işaretleri var ve tıraş olmaya çekiniyor. Ama bizler her türlü tedbirimizi aldık ve gerekli hijyenik ortamı oluşturduk” diye konuştu. Kaynak Yeniçağ: Bir ilde daha berberlerde korona çıktı

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!