SON DAKİKA

LİTVANYA’DAKİ VİZONLARDA KORONAVİRÜS TESPİT EDİLDİ

Litvanya’daki bir çiftlikteki ölü vizonlardan 22’sinde corona virüsü (Covid-19) tespit edildi.

Bu haber 26 Kasım 2020 - 22:13 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Hollanda, Yunanistan, Danimarka, Fransa ve Polonya’daki vizon çiftliklerinde corona virüsüne (Covid-19) rastlanmasının ardından Litvanya’da da vizonların ani ölümü yetkilileri harekete geçirdi.

Ülkedeki bir çiftlikte ölü vizonlardan 22’sinde yapılan testler sonucunda corona virüsü tespit edildiği bildirildi. Böylece Litvanya’da da ilk kez bir vizon çiftliğinde corona virüsü tespit edildi. Çiftlik müdürü tarafından yapılan açıklamada, 60 bin vizonun bulunduğu çiftlikteki vizonların virüsü, enfekte bir işçiden aldığından şüphelenildiğini belirtildi.

Sağlık Kurumu tarafından yapılan açıklamada ise, “Şu anda çiftlik karantina altında, ancak biz sadece enfekte olanlarla yakın temas halinde olan 40 vizonun itlaf edilmesi gerektiğini söyledik. Diğerlerini yakın gözetim altında. Durumun gidişatına göre bir karar alınacak” denildi.

Litvanya’da toplam 86 çiftlikte 1.6 milyon vizon bulunuyor. Öte yandan geçtiğimiz 24 Kasım’da ise Polonya’daki bir çiftlikte 8 vizonda corona tespit edilmişti. Hollanda, Yunanistan, Danimarka ve Fransa’daki vizon çiftliklerinde de mutasyona uğramış corona virüsü tespit edilmiş, şimdiye kadar Hollanda’da 1.5 milyon, Danimarka’da ise 2 milyona yakın vizon itlaf edilmişti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!