SON DAKİKA

Lisede taciz protestosu: ‘Siz de dar pantolon giymeyin’ diyen müdüre soruşturma

Bahçeşehir’de bulunan bir lisede iddiaya göre bu yıl göreve başlayan temizlik görevlisi, iki kız öğrenciye okul koridorunda cinsel tacizde bulundu.

Bu haber 26 Şubat 2018 - 16:14 'de eklendi.

Bahçeşehir’de bulunan bir lisede iddiaya göre bu yıl göreve başlayan temizlik görevlisi, iki kız öğrenciye okul koridorunda cinsel tacizde bulundu. Yaşadıkları olayı aileleriyle paylaşan öğrenciler, temizlik işçisini okul müdürüne şikayet etti.

İddiaya göre, taciz olayını kabul eden temizlik görevlisi okul müdürüne verdiği savunmasında, “Kız öğrenciler çok dar giyiniyor” dedi. Okul müdürünün de öğrencilere, “Siz de o kadar dar pantolon giymeyin” dediği iddia edildi.

Müdür ve temizlik işçisi, okul önünde öğrenciler tarafından protesto edilirken, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürü ve temizlik görevlisi hakkında soruşturma açıldığı belirtildi.

‘MÜDÜR VE HİZMETLİ GÖREVDEN ALINDI’

Velilerin de katıldığı protestoda tacize karşı sloganlar atıldı. 11’inci sınıfa giden bir öğrenci, temizlik işçisinin uzun zamandır göz tacizinde bulunduğunu, müdüre şikayet ettiklerini, ancak temizlik görevlisinin işten çıkarılmadığını söyledi.

Okul önünde toplanan öğrenci ve velilerin protesto gösterisine sivil toplum kuruluşları da destek verdi. Bahçeşehirliler Derneği Başkanı Uğur Barış Karabulut, olayın yakın takipçisi oldukları belirterek, “Şu an için müdür ve ilgili hizmetli görevden alındı. Tacizi gerçekleştiren hizmetli hakkında gözaltı için soruşturma açıldığı söylendi. Bu konuyu da takip edeceğiz” dedi.

Ellerinde “Üstüne örtme yargıla hesap sor”, “İstismara karşı birlik ol”, “Susma haykır istismara hayır”, “Okul bizim yuvamız güvende olmayılız” yazılı dövizler taşıyan öğrenciler, bir süre slogan attıktan sonra eğitime devam etmek üzere sınıflarına girdi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!