SON DAKİKA

KÜTAHYA’NIN ESKİGEDİZ BELDESİ COVID-19 VAKALARININ ARTMASI NEDENİYLE KARANTİNAYA ALINDI

Bu haber 08 Mayıs 2020 - 1:50 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Gediz merkeze 7 kilometre uzaklıkta bulunan, 3 bin kişinin yaşadığı Eskigediz beldesi ‘Covid-19’ vakalarının artması nedeniyle karantinaya alındı. Beldeye giriş çıkışlar kapatıldı.

Gediz Kaymakamı Muhammet Önder, corona virüsü salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasının engellemek için böyle bir karar alındığını söyledi.

İKİNCİ BİR EMRE KADAR YASAKLANDI

İlçe Hıfzısıhha Kurulunun bugün gerçekleştirdiği toplantı sonrasında Eskigediz beldesinde tespit edilen pozitif vakalar nedeniyle bireysel izolasyonun yeterli olamayacağı için karantina uygulaması başlatılmasına, giriş çıkışların kişilerin sağlık durumunu tehdit edecek acil durumlar dışında ikinci bir emre kadar yasaklanmasına karar verildi.

Ayrıca pozitif sonuçlu tespit edilen ve bu kişilere temaslı kişilerin ev karantina süreçlerinin devam etmesine, Eskigediz Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışan personelin gerekli önlemleri alarak görevlerine devam etmesine, Eskigediz beldesinde ikamet eden vatandaşlarca Vefa Sosyal Destek Birimine bildirilen ihtiyaçların ilgili kurumlarca karşılanması kararları alındı.

TEDBİRLER ALINACAK

Diğer yandan Hisarcık ve Emet’e gitmek isteyen vatandaşların Güzüngülü Kavşağı’nı kullanmaları istenildi. Ayrıca Eceköy ve çevresindeki yolların Eskigediz’e ulaşımda kullanılmaması için tedbirler alınacağı öğrenildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!