SON DAKİKA

KÜTAHYA-UŞAK KARAYOLUNDA DUBLE YOL ÇÖKTÜ

Kütahya-Uşak Karayolu’nda yol çöktü. Kütahya-Uşak Karayolu Dumlupınar ilçesi yakınlarında meydana gelen yol çökmesinin ardından, yolun 2 kilometrelik bölümünün tek şeridi, trafiğe kapatıldı.

Bu haber 01 Eylül 2018 - 20:42 'de eklendi.
Abone ol

Dumlupınar ilçesine dönüş kavşağına 2 kilometre mesafede oluşan büyük göçük ve yaklaşık 300 metre boyunca oluşan çatlaklar vatandaşlar tarafından yol yapım çalışmaları sırasında bölgenin zemin etüt çalışmalarının yapılıp yapılmadığı sorusunu da gündeme getirdi. Tavşanlı – Emet yolunda yaşanan çökme ve kayma sorunlarından sonra Kütahya’nın en önemli ilçelerinden olan, kuruluşun ve kurtuluşun büyük destanının yazıldığı Dumlupınar ilçesine giden yolun göçmüş halde olması ve mevcut yolun ne kadar sağlıklı olduğu konusunda kamuoyunun bilgilendirilmemesi vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanıyor.

Dumlupınar ilçesine ziyaret için gittiğini belirten Murat ışık, “Şu anda Dumlupınar ilçesi yolundayız. İlçenin girişinde çöken yoldayız. Aylar oldu hala yapılmadı. İlçenin giriş ve çıkışında yolda daralma meydana geldiği için araçların göçüğü son anda farketmesi sürücüler için tehlike arz etmesi söz konusu. Yol aylar oldu çökeli ama hala yetkililerden hiç bir işlem yok. Yetkililerin bu yolu yapmasını bir an önce talep ediyoruz.” diye konuştu

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!