SON DAKİKA

KRİTİK NOKTALAR ERMENİSTAN İŞGALİNDEN KURTARILDI

Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ’da topraklarını işgalden kurtarmak için başlattığı operasyonlar sürüyor. Gece boyunca Ağdere, Fuzuli, Hadrut, Cebrail ve Gubadlı bölgelerinde kritik noktaların ele geçirildiği bildirildi.

Bu haber 23 Ekim 2020 - 9:05 'de eklendi.
Abone ol

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, gece boyunca Ağdere, Fuzuli, Hadrut, Cebrail ve Gubadlı yönlerinde operasyonların değişen yoğunlukta devam ettiği bildirildi.

Azerbaycan ordusunun savunma hattına top ve havanlarla ateş açan Ermenistan güçlerinin Fuzuli, Cebrail ve Gubadlı istikametindeki mevzilerine darbeler vuruldu. Bu istikametlerde Azerbaycan ordusu önemli arazi ve yüksekliklerde kontrol sağladı.

Açıklamada, tüm cephe boyunca Ermenistan’ın askeri kaynak ve alt yapısına onarılamaz hasar verildiği, Ermeni güçlerin teçhizat, silah, mühimmat ve yiyecek sıkıntısı yaşadığı kaydedildi. 

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Ermenistan’dan getirilen askerlerin savaşmayı reddederek firar ettiklerin belirtildi. Tüm cephe boyunca çatışmaların sürdüğü, durumun Azerbaycan ordusunun kontrolünde olduğun bildirildi. 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!