SON DAKİKA

KORONA’YA YAKALANAN PERSONELE UYARI: TEKRAR OLURSA DİSİPLİNE GİDERSİNİZ!

Mersin Toros Devlet Hastanesi’nden koronavirüse yakalanan çalışanlarına giden bir belge tepki topladı. Gönderilen ceza belgesinde, ‘tekrar olursa disipline gidersiniz’ denildi.

Bu haber 03 Aralık 2020 - 0:10 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Mersin’de görev yapan filyasyon ekibinden 3 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkmasından sonra tüm ekibe koronavirüs testi yapıldı. Test sonucunda 8 kişinin daha koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirlendi. 

Gerçek Gündem’den Elif Ünsal’ın haberine göre koronavirüs testi pozitif çıkan bir sağlık çalışanının üst üste yapılan testlerden sonra, testi negatif çıktı. Sağlık çalışanı kadın, testi negatif çıkar çıkmaz görevinin başına döndü. Görevinin başına dönen sağlık çalışanları, Sağlık Bakım Hizmet Müdürlüğü’nden gelen bir yazı ile şoke oldu. 

Baş hemşirenin e-imzası ile gelen yazıda, sağlık çalışanlarının testi pozitif çıktığı için uyarıldıkları görüldü. “İkaz edildiğiniz halde kurallara uymadınız, bir daha olursa hakkınızda disiplin işlemi başlatacağız” denilen yazıyı alan sağlık çalışanları isyan etti.

Konu ile ilgili konuşan sağlık çalışanının kızı, “Annemle beraber evde yaşayan diğer 3 kişi de pozitif çıktı. Bugün ,yarın geliyoruz diyerek bizi oyaladılar ve evdeki diğer kişilere test yapmadılar.

Diğer pozitif vakalar evde kendi çabasıyla hastalığı atlattılar, sadece annemin işe dönmesi için sürekli ona test yapıldı” dedi. Sağlık Bakanlığı’ndan konuyla ilgili bir açıklama gelmezken, sağlık çalışanlarına verilen bu değer sosyal medyada da tepkiye neden oldu. 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!