SON DAKİKA

KORONAVİRÜS TÜRKMENİSTAN’DA DA GÖRÜLDÜ

Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta bulunan hastane kaynaklarından alınan resmi olmayan bilgilere göre en az 2 kişide koronavirüs tespit edildi.

Bu haber 06 Mart 2020 - 23:00 'de eklendi.

Çoğanlı bölgesindeki bir hastanenin çalışanı 2 Mart 2020’de dış kaynaklara, 2 hastaya 10 gün önce koronavirüs teşhisi konulduğunu ve ciddi bir karantina altına alındıklarını açıkladı. Hastane çalışanı bu bilginin kamuoyundan gizli tutulduğunu hatta birçok hastane çalışanına dahi bilgi verilmediğini aktardı.

BAŞKA BİR ÇALIŞAN DAHA HABERİ DOĞRULADI

Hastane çalışanına göre, virüs taşıyan kişilerin daha önce yurt dışında olup bu virüse yurt dışında mı maruz kaldıkları yoksa Türkmenistan dahilinde mi bu virüsü kaptıkları belirsiz. Çoğanlı Hastanesi’nde çalışan bir başka kişi ise bu haberi doğruladı ve henüz bir ölümün gerçekleşmediği bilgisini verdi.

“BURADA KORONAVİRÜS YOK”

Türkmenistan devlet kurumları ise kendileri ile iletişime geçildiğinde koronavirüs haberlerini reddediyorlar. Türkmenistan’ın “Bulaşıcı Hastalıkları Önleme ve Tedavi Merkezi” verdiği yanıtta, “Size yanlış bilgi verilmiş. Burada koronavirüs yok.” ifadelerini kullandı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!